אבחון תקלות

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אם Thunderbird,‏ Firefox או Mozilla Suite לא מפקדים כראוי, בעוד תוכנות אחרות במחשב לא מתנהגות בצורה מוזרה, עקוב אחר השלבים הבאים.

 • הערה: אם Firefox לא מתפקד כראוי אחרי עידכון, גש לתיקיית התקנת התוכנה (בחלונות, תיקייה זו בדרך-כלל C:\Program Files\Mozilla Firefox) ומחק את הקובץ xpicleanup.dat (באג 283680).
 1. הפעל מחדש את המחשב. אם הבעיה ממשיכה:
 2. (Firefox ו-Mozilla Suite): אם אתה מצליח להפעיל את התוכנה, נקה את זכרון המטמון: "כלים -> אפשרויות -> פרטיות -> מטמון -> נקה" או "עריכה -> הגדרות -> מתקדם -> מטמון -> נקוי זכרון מטמון" (עבור Mozilla Suite). אם הבעיה ממשיכה, המשך הלאה.
 3. סגור את התוכנה (אם היא פתוחה) דרך "קובץ -> יציאה" וודא כי התוכנה לא ממשיכה לרוץ ברקע (ראה סיום התהליך). מאד חשוב לא לפסוח על שלב זה.
 4. (פיירפוקס ות'אנדרבירד בלבד) הפעל את התוכנה במצב בטוח (לא זה של חלונות, אלא של התוכנה בלבד). פעולה זו תפעיל את התוכנה כאשר כל ההרחבות לא פעילות ועם ערכת נושא ברירת המחדל. אם הבעיה נעלמת בעת הפעלה במצב בטוח, בחר את ערכת נושא ברירת מחדל ב-"כלים -> ערכות נושא", והסר את ההרחבות המותקנות (עדיף לעבוד בשיטת הניסוי וטעיה עד שמוצאים את ההרחבה הבעיתית). למרות שההרחבות מופיעות במאופר, עדיין אפשר לבחור בהסרה שלהן.

  אם הבעיה התחילה מיד לאחר התקנה או עדכון של הרחבה מסויימת, נסה קודם-כל להסיר את אותה ההרחבה, ולהפעיל מחדש את התוכנה כדי לראות אם יש שינוי כלשהו.

 5. אם הבעיה מתקיימת גם במצב בטוח, שהתוכנה לא עולה גם במצב זה, או שהבעיה איננה נפתרת באמצעות החלפת ערכת נושא והסרת הרחבות, ייתכן והפרופיל שלך נפגם. בצע גיבוי לפרופיל, ואז:
  1. בצע את שלב 3 שוב, ואז מחק את הקובץ "xul.mfl" (בלינוקס - "xul.mfasl" או "XUL FastLoad File" ב-Mac OS X) מתקיית הפרופיל שלך. קובץ זה יווצר מחדש בהפעלה הבאה של התוכנה.
  2. בצע את שלב 3 שוב, ואז מחק את הקובץ "localstore.rdf" מתיקיית הפרופיל שלך. מחיקתו קובץ זה תגרום למחיקת השינויים שהתבצעו בסרגלים.
  3. אם הבעיה עדיין לא נפתרה, בצע את שלב 3 שוב, ואז מחק את התיקייה "chrome" ו-"extensions" מתיקיית הפרופיל שלך. פעולה זו תגרום לאיבוד כל המידע מההרחבות ואת ערכות הנושא.
  4. אם הבעיה עדיין לא נפתרה, צור פרופיל חדש במנהל הפרופילים.
 6. אם הבעיה ממשיכה, שנה את שם קובץ ההרצה של התוכנה למשהו אחר, לדוגמה - firefox1.exe, והפעל אותו. אם שום דבר מיוחד לא השתנה, החזר את שם הקובץ לשמו המקורי (firefox.exe).
 7. הסר את התוכנה, ומחק את תיקיית הקבצים הזמניים של מערכת ההפעלה. הורד את התוכנה מחדש, והתקן אותו בשנית.

אם הבעיה עדיין מתקיימת והשלבים הנ"ל לא סייעו בפתרון הבעיה, ייתכן והבעיה היא עם תוכנות אחרות, כגון תוכנת חומת האש, סורק הדואר, חוסם דואר הזבל, בקרת הורים או כל תוכנה אחרת, שמתנגשות עם התוכנה הבעיתית. נסה לכבות את פעולת תוכנות אלו באופן זמני כדי לוודא כי אף-אחת מתוכנות אלו אינן מפריעות. נסה גם לסרוק את המחשב שלך בפני וירוסים ומזיקים אחרים.


ניתן למצוא בפורומים שלנו פתרונות לבעיות שקרו למשתמשים אחרים בעבר, כמו גם לשאול שאלות חדשות. נשמח לעמוד לראשותך ולסייע לך בהחזרת התוכנה למוטב.


קישור קצר לדף זה: Troubleshooting