איפוס פרופיל

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

במקרים מסויימים נרצה למחוק את המידע שהצטבר בהתקנה קיימת של התוכנה, או להסיר ממנה נתונים מסויימים.

במקרים מסויימים מחיקה של פרופיל תסייע גם בפתרון תקלות, אבל חשוב לזכור כי מטרתה המקורית של פעולת האיפוס היא למחוק נתונים ולכן יש להשתמש בה בזהירות. במקרים בהם ישנו חשד כי פעולת התוכנה השתבשה, רצוי להשתמש באפשרויות האיפוס כמפלט אחרון, ולפני כן להיעזר בפורום שלנו לקבלת סיוע מקצועי בפתרון התקלה.

ניתן בעת הצורך גם לגבות את הפרופיל הקיים כדי לשמר אותו במקום בטוח לעת הצורך.

שימו לב: קיימות תוכנות חיצוניות דוגמת Ccleaner המאפשרות למחוק נתונים ממגוון רחב של תוכנות לרבות תוכנות Mozilla, אבל מומלץ להימנע משימוש בהן כי במקרים מסויימים הן עשויות לפגוע בקבצי הפרופיל ולגרום לאובדן מידע או שיבוש פעולת התוכנה.

כדי לאפס את נתוני הפרופיל ניתן לנקוט באחת מהדרכים הבאות -

מחיקת הסטוריה דרך הדפדפן (Firefox בלבד)

בדפדפן Mozilla Firefox ניתן לבחור למחוק פרטי הסטוריה, נתוני טפסים, ססמאות וכו' דרך תפריט כלים - מחיקת הסטוריה אחרונה, או לחיצה על Ctrl-Shift-Delete. אפשרות זו מאפשרת למחוק פרטים אישיים מהדפדפן מטווח זמנים מסויים או באופן גורף, אבל לא מתעסקת עם הרחבות וסימניות, ופריטים נוספים שניתן למחוק באמצעות הדרכים שיוצגו בהמשך. אפשרות זו היא המומלצת ביותר למשתמשי קצה.

יצירה של פרופיל חדש במנהל הפרופילים

במנהל הפרופילים ניתן ליצור פרופיל חדש שישמש אותנו לעבודה השוטפת. ניתן לבחור אם למחוק את הפרופיל הקיים או להשאיר אותו בדיסק במידה ונרצה לחזור אליו בעתיד או לחלץ ממנו נתונים מסויימים.

כדי להיכנס למנהל הפרופילים של התוכנה יש להפעיל אותה עם הפרמטר ‎-profilemanager. למידע נוסף בנושא נא לקרוא את המאמר מנהל הפרופילים.

thunderbirdprofilemanager9fw.png

איפוס נתונים דרך הפעלה במצב בטוח

בעת הפעלה של הדפדפן במצב בטוח מופיע מסך המאפשר לבחור נתונים שיאופסו או לסמן את כל התיבות במידה ורוצים למחוק את מרבית הנתונים.

firefox20safemodedialogej9.png

קישור קצר לדף זה: ProfileResetתרמו לדף זה: תומר