העדפות נסתרות

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בעוד רוב העדפות התוכנה ניתנות לשינוי דרך הממשק הגרפי שלה (תפריטים, מסכי העדפות וכו'), ישנן מספר לא מועט של העדפות להן אין כל ממשק גראפי ויש לקבוע אותן ידנית. לאחרונה נכתבו גם מספר הרחבות המוסיפות ממשק לחלק מהן.

ישנן כיום ארבע דרכים לעריכה ועידכון של העדפות נסתרות. השתיים הראשונות דורשות עריכת קובץ ואיתחול הדפדפן, בעוד האחרונות מכניסות את השינויים לתוקף באופן מיידי.

prefs.js

הקובץ prefs.js הינו קובץ שיושב בתיקיית הפרופיל. הקובץ מתעדכן אוטומטית בשינויי ההגדרות בממשק, והמשתמש לא אמור לערוך אותו ישירות.

מאחר וקובץ זה מהווה את הקובץ המרכזי של ההגדרות, על הדפדפן להיות סגור בעת עריכה. מומלץ גם לבצע גיבוי לקובץ לפני כל שינוי, מאחר והגדרות שישונו אינן ברות שיחזור. ההגדרות החדשות תיכנסנה לתוקף בהפעלה הבאה של הדפדפן.

user.js

גם הקובץ user.js יושב בתיקיית הפרופיל. אך בדומה לקובץ userContent.css, הוא נועד לעריכה בידי המשתמש. שימו לב: כברירת מחדל הקובץ לא קיים ויש ליצור אותו ידנית (כקובץ טקסט).

לקובץ יש עדיפות על-פני prefs.js, והתוכנה עצמה לעולם לא תכתוב לקובץ זה. כלומר, הגדרות שיוגדרו בקובץ זה יהיו בעלות השפעה גדולה יותר עבור העדפות שתופענה גם בו וגם ב-prefs.js.

יש לבצע איתחול לתוכנה על-מנת שההגדרות תיכנסנה לתוקף. בכלל זה יש לסגור את התוכנה על כל חלונותיה, לרבות תוכנות אחרות המרכיבות את אותה החבילה.

אפשרות זו שימושית מאוד להעתקת ה"העדפות הנסתרות" בין פרופילים שונים. סיבה נוספת להשתמש בקובץ זה היא מניעת נזקים שקשה לתקנם (במקרה ושילוב כלשהו של העדפות גרם לבעיה, ניתן למחוק את הקובץ). במידה ושני אלה לא חשובים לכם - עדיף שתשמשו באופציה הבאה - about:config‏.

איך מוסיפים הגדרות לקובץ זה?

soon...

about:config

about:config הוא דף מיוחד המאפשר לשנות את ההעדפות הנסתרות של SeaMonkey,‏ Mozilla SuiteThunderbird ו-Firefox. העריכה מתבצעת ישירות מתוך התוכנה על-ידי ממשק דומה ל-Registery Editor המוכר ממערכת ההפעלה "חלונות". הגדרות הנקבעות מממשק זה נכנסות לתוקף מיידית לאחר שינוי.

מידע נוסף ניתן למצוא בדף אודות about:config.

הרחבות לשינוי ועדכון העדפות נסתרות

  • Things They Left Out (מיועדת ל-Firefox) מוסיפה פריט "More Options" לסוף תפריט Tools.

העדפות שניתנות לשינוי

Documented Preferences

דפים קשורים


קישור קצר לדף זה: HiddenPrefs

תרמו לדף זה: תומר, Mano