התקנת חבילת שפה

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בהתקנה רגילה של פיירפוקס או ת'אנדרבירד שפת התוכנה נקבעת בעת ההורדה, ולצורך שינוי שפת הממשק יש צורך לבצע התקנה חדשה. לעיתים מעוניינים להחליף שפה בלי לבצע התקנה חוזרת, או להפעיל שפה שונה לכל משתמש במחשב.

ב־Mozilla Suite ו־SeaMonkey קיים ממשק פנימי לבחירת שפת הממשק, ופעולת התקנת חבילות שפה פשוטה ונוחה יותר. עמוד זה רלוונטי למשתמשי פיירפוקס ות'אנדרבירד בלבד.

הורדת חבילת שפה

ניתן להוריד את חבילת השפה האחרונה של הדפדפן משרת ה־ftp של mozilla.org. חבילות שפה לגירסה החדשה ביותר של פיירפוקס זמינות באתר ה־ftp של mozilla.org, במיקומים הבאים:

שם הקובץ של חבילת השפה מורכב מתבנית של שתיים או ארבע אותיות; שהעברית נמצאת בקובץ he.xpi.

הקובץ הנ"ל הנו הרחבה רגילה, והתקנתה מתבצעת בעת לחיצה עליה. אך בזאת לא תמה עבודתנו, שכן יש להודיע לדפדפן שברצוננו לשנות את הגדרת שפת התוכנה.

ההרחבה מותקנת על פרופיל המשתמש ולא בתיקיית התוכנה. מסיבה זו נדרשת הורדה נפרדת של חבילת השפה לכל פרופיל ומשתמש.

שינוי שפת הדפדפן

LocaleSwitcher

ההרחבה LocaleSwitcher היא הרחבה המאפשרת שינוי שפת הממשק של התוכנה. לאחר התקנתה ניתן לשנות את השפה הפעילה דרך Tools-Languages. החלפת השפה הפעילה דורשת הפעלה מחדש של הדפדפן.

הורדה: https://addons.mozilla.org/firefox/356

פרמטרים בשורת הפקודה

ניתן להפעיל את Firefox עם שני פרמטרים, שיורו לו להשתמש בממשק עברי. ניתן להוסיף את הפרמטרים בחלון שורת הפקודה (ב-Windows יש לבחור start > Run ולכתוב cmd, במערכות אחרות יש לפתוח את חלון הטרמינל) או בקיצור הדרך אל התוכנה בשולחן העבודה (ב-Windows, ללחוץ כפתור ימני על קיצור הדרך על שולחן העבודה או בתפריט start, לבחור מאפיינים (properties), ובשדה מטרה (Target)) להוסיף אל שם הקובץ את הפרמטרים -UILocale he-IL -contentLocale IL, כך שמתקבלת שורה כזאת: <monospace dir="ltr">"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -UILocale he-IL -contentLocale IL</monospace> את הפרמטרים יש להפעיל פעם אחת בלבד, ולאחר מכן התוכנה תעלה בשפה הנבחרת באופן אוטומטי.


-- תרמו לדף זה: תומר ואחרים


קישור קצר לדף זה: installing languages pack