טיפים לשימוש בעכבר

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לחיצה אמצעית

הערה
עכבר בעל שני לחצנים

בעכבר בעל שני כפתורים וגלגלת ניתן לבצע לחיצה אמצעית באמצעות לחיצה על הגלגל. בעכברים ללא לחצן אמצעי וללא גלגלת, לחיצה על שני הכפתורים במקביל מבצעת פעולה זהה ללחיצה על הלחצן האמצעי. במחשבים ניידים בעלי משטח מגע הלחיצה האמצעית נגישה באמצעות לחיצה על הכפתור השמאלי והימני של המשטח במקביל.

פתיחת לשוניות

לחיצה אמצעית על קישור תפתח את הקישור בלשונית חדשה. עקרון זה יעבוד גם במצבים אחרים, כגון לחיצה אמצעית על סימניה, תיקיית סימניו, פריטים בהיסטוריה, תמונות בדף, ואף על כפתורים בסרגל כגון כפתור הבית, כפתורי הקדימה והאחורה, פריטים בסרגל הסימניות האישי, ועל ה-Throbber (האייקון בקצה של הסרגל שזז כאשר הדפדפן 'עסוק'). כמו-כן, ניתן לבצע לחיצה אמצעית אפילו על פרטים מסויימים בתפריטים לצורך פתיחתם בלשונית חדשה.

סגירת לשוניות

לחיצה אמצעית על כותרת הלשונית תסגור את הלשונית הרלוונטית.

שים לב כי המאפיין "middlemouse.contentLoadURL" חייב להיות false כדי לאפשר פעולה זו. ניתן לוודא כי המאפיין מוגדר בתור false ממסך ה-about:config.

לחיצה כפולה

פתיחת לשוניות

סרגל הלשוניות

לחיצה כפולה על מקום ריק בסרגל הלשוניות תפתח לשונית חדשה.

מנהל ההורדות

לחיצה כפולה על קובץ כלשהו במנהל ההורדות תפתח או תפעיל את אותו הקובץ (בהנחה והקובץ זמין במקום אליו הוא הורד).


לחיצה ימנית

התאמה אישית של סרגלים

ניתן להתאים את הסרגלים לצורה שתהיה נוחה לך על-ידי לחיצה ימנית על מקום כלשהו בסרגל, בחירה ב-'התאמה אישית...'. כאשר תיבת הכפתורים פתוחה, ניתן להזיז כפתורים בסרגלים על-ידי גרירה והשלכה שלהם במיקום החדש. כפתורים שאינם בשימוש מופיעים בתיבת הכפתורים שעולה לאחר בחירה בהתאמה אישית; ניתן לגרור כפתורים ממנה ואליה לצורך הוספה של כפתורים חדשים והסרה של כפתורים לא נחוצים. טיפ: מספר פריטי סרגל, כגון פס הכתובת יתרחבו ויכילו את כל המקום הפנוי.

יצירת סימניה עם מילת מפתח

לחיצה ימנית על תיבת חיפוש כלשהי בדף (כמו זו המופיעה בצידו הימני של דף זה) ובחירה ב-'הוסף מילת מפתח לחיפוש זה...' מאפשרת יצירת סימניה עם מילת מפתח בצורה פשוטה.

ניתן לייצר מילת חיפוש כך:

תן לחיפוש שם, כגון 'חיפוש בוויקי של מוזילה ישראל'.
תן לחיפוש מילת מפתח; למשל - 'mozwiki'.
לחץ 'אישור'.

מעתה ואילך, תוכל לבצע חיפוש אחר דפים בוויקי (או בכל תיבת חיפוש אחרת בה תחפוץ), ישירות משורת הכתובת בצורה הבאה:

הקש 'mozwiki מצב בטוח' כדי לגשת לדף מצב בטוח בוויקי.

צפייה בקוד מקור חלקי של הדף

לחיצה ימנית על אזור מודגש בדף (שנוצר על-ידי לחיצה וגרירה של העכבר, לדוגמה) ובחירה ב-'הצג קוד מקור של קטע נבחר' להצגה של קוד המקור של הקטע הנבחר בלבד.

גרירה והשלכה

העברת סימניות ותיקיות

ניתן לשנות מיקום של סימניה בתיקייה או להעבירה מתיקייה אחת לאחרת מהסרגל על-ידי גרירה של זו לתוך המיקום המבוקש. ניתן להעביר תיקייה באותה צורה אבל יש צורך בהחזקה של המקש Shift וגרירה של התיקייה למיקום החדש. להעתקת סמנייה או תיקייה ניתן להשתמש בכפתור Ctrl בשילוב פעולת הגרירה.

צלמיות

ליצירת סימניה לעמוד הנוכחי ניתן לגרור את הצלמית (אייקון) של האתר משורת הכתובת אל תיקיית הסמניות. ניתן לגרור את הצלמית לשולחן העבודה על-מנת ליצור שם קיצור דרך לאותו העמוד. גרור קובץ טקסט, קישור, תמונה או כל דבר אחר מתיקיות במחשב שלך לתוך הצלמית המפעילה את פיירפוקס, והקובץ יפתח באמצעות פיירפוקס!

קישורים

"גרור והשלך" קישור לתוך אזור התוכן של הדפדפן, גם מתוכנה אחרת, והקישור יפתח בתור לשונית חדשה. גרירה של קישור או סמניה לתוך לשונית אחרת תפתח את הקישור בלשונית המבוקשת.

הורדת קישורים

גרירה של קישור כלשהו לתוך חלון מנהל ההורדות תוסיף את את הקישור המבוקש לרשימת הקבצים המורדים. באפשרותך להוריד כל קובץ ישירות על-ידי גרירתו לתוך סמל ה-"הורדות" בסרגל שלך, במידה ותוסיף את הכפתור הרלוונטי.

ראו גם

קיצורי פעולות באמצעות העכבר