צ'אט באתרים ישראליים

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מספר אתרים ישראליים פופולריים מפעילים חדרי שיחה טקסטואלית (צ'אט, שׂיחוּחַ בעברית. באמת!). בחלק מהמקרים, חדרי הצ'אט לא עובדים תחת Firefox. דף זה מפרט את הסיבות לכך, ומה מפעילי האתרים יכולים לעשות כדי להגדיל את מספר המשתמשים שלהם על ידי התאמתם גם לדפדפנים מבוססי Gecko כמו Firefox.

נענע

כתובת הצ'אט: http://chat.nana.co.il/

צ'אט בסיסי

  1. בחירה בין חדרי צ'אט מבוצעת בעזרת פונקציות VBScript. שפה זו נתמכת באקספלורר בלבד, ואינה נתמכת באף דפדפן אחר. במקום זאת, על המפתחים להחליף את השפה בשפת JavaScript, הנתמכת בכל הדפדפנים, כולל אקספלורר.
  2. תוכנת הצ'אט עצמה כתובה בשפה המהודרת לקובץ dll של windows, ולכן אין כל סיכוי שהצ'אט יעבוד במערכות הפעלה שאינן windows. בנוסף, מסיבות אבטחה, Firefox אינו מריץ תוכניות טבעיות של מערכת ההפעלה גם על Windows. במקום זאת, על המפתחים להחליף את השפה בה כתובה תוכנת הצ'אט בשפת Java, הנתמכת על מערכות הפעלה רבות ומופעלת על ידי הדפדפן בתוך "ארגז חול" שלא מאפשר לתוכנית גישה לחלקי המערכת האחרים.

צ'אט מתקדם

המממ לא עובד, משום מה. אם מישהו יודע לתפעל את Venkman כדי לבדוק את זה, נא לכתוב פה מסקנות.

אפשר לגשת אליו דרך http://irc.nana.co.il//Locker/?NickName=YourNicknameGoesHere. אבל גם בו צריך להתקין ActiveX ייעודי.

וואלה!

כתובת הצ'אט: http://chat.walla.co.il/

ככל הנראה, האתר מזהה בצד השרת את הדפדפן לפי מחרוזת User Agent, ומחזיר את דף השגיאה הדורש שימוש באקספלורר.

עם זאת, האתר משתמש בשפת Java כדי להפעיל את הצ'אט. שפה זו נתמכת על ידי Firefox ועל ידי דפדפנים אחרים, על מגוון מערכות הפעלה. כך שלפחות לכאורה, לא אמורה להיות בעיה אמיתית לפתוח את הצ'אט גם למי שלא משתמש באקספלורר. עם זאת, יש לציין כי מיקרוסופט בשעתה פיתחה מספר הרחבות לשפת Java, שלא הופיעו במפרט המקורי של השפה (ובכך נכנסה לעימות משפטי ארוך עם חברת Sun, בעלת הזכויות על השפה. כיום, מיקרוסופט אינה מפיצה יותר גרסת Java משל עצמה, וגם התמיכה של אקספלורר בשפה זו מסופקת על ידי Sun). כתוצאה מכך, נוצרו בעבר מספר יישומי אינטרנט מבוססי Java של מיקרוסופט, שלא פעלו עם ה-Java המקורית של Sun. ייתכן שזו הבעיה כאן, ויתכן שזו סתם עצלנות.

תפוז

כתובת הצ'אט: http://chat.tapuz.co.il

לתפוז שלושה סוגי צ'אטים - צ'אט רגיל, צ'אט מתקדם, וצ'אטTV. לצערנו, השניים האחרונים עובדים תחת ActiveX, בעוד שהראשון (הרגיל) משתמש בג'אווה וניתן לגישה דרך דפדפנים מבוססי מוזילה.

MSN ישראל

כתובת הצ'אט: http://chat.msn.co.il

לא נגיש מאחר והאתר משתמש ב־ActiveX.


קישור קצר לדף זה: Israeli Chat Rooms