קריאת RSS מהדפדפן

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דפדפן Firefox כולל בתוכו תמיכה סבירה בקריאת RSS (ראה "עדכניות" בהמשך), אך למשתמשים מסויימים תמיכה זו לא מספקת, והם זקוקים לאפשרויות קצת יותר מתקדמות מאשר המרה שקופה של נתונים מאתרים מרוחקים לסימניות.

עדכניות - Live Bookmarks

הדפדפן Firefox החל מגירסה 0.10 כולל מפענח RSS פנימי, שמציג את ה־RSS בתור קישורים רגילים בסימניות. התוכנה מאפשרת לקבל את כותרת הידיעה וקישור אליה ולא שום דבר מעבר לכך (לרבות תאריך, כותב הידיעה וכו'), כך שבמקרים מסויימים האפשרות פחות נוחה מאשר קורא RSS "מלא".

איך מפעילים? נכנסים לעמוד עם הזנת נתונים בטכנולוגיית RSS או Atom, ולוחצים על הכפתור של ה־RSS ( screen-firefox-rss-icon.png ) המופיע בשורת הכתובת של הדפדפן (בגרסאות ישנות הופיעה הצלמית בשורת המצב במקום בשורת הכתובת).

אתר בית: http://www.mozilla.org/products/firefox/live-bookmarks.html

Sage

מאד פשוט, וכולל תכונות בסיסיות. את הערוצים מאחסנים בתור סימניות, ויש גם ייבוא של opml.

התוצאות מוצגות בתיבה קטנה (יותר מידי קטנה...) בסרגל הצד, וישנה אפשרות לגרום להם להיפתח גם על הדף הנוכחי. כשניסיתי את האפשרות השנייה במקביל לעבודה בטאבים, הוא כל פעם פתח לי את הערוץ על הדף הפעיל, במקום על הדף שהיה פעיל כשביקשתי את הערוץ, וזה מעיק. לשיפור התצוגה, ההרחבה מאפשרת ייבוא גליון סיגנון (קובץ CSS) מותאם אישית.

משקל: 132kb.

אתר בית: http://sage.mozdev.org

screenshot1.jpg

aggreg8

תוסף קצת יותר גדול, שעושה את העבודה פחות או יותר אותו הדבר. קצת מסורבל יותר, אבל יודע לשמור "פיידים" מקומית על הדיסק הקשיח.

לא כולל שום שימוש בסרגל הצד, למרות שהממשק שלו כולל דף מרכזי בו מוצגות התוצאות, וסרגל צדדי שמזכיר את סרגל הצד של הדפדפן. חבל מאד שלא השכילו לעשות שימוש בסרגל הצד, כדי לאפשר לי לפתוח כמה "פייד"-ים במקביל.

בגירסה הנוכחית הוא לא יוצר קיצור דרך להפעלתו בפיירפוקס, כך שיש צורך לכתוב את הכתובת chrome שלו ידנית. הקישור מופיע באתר של התוכנה, למרות שלא במקום מספיק בולט.

משקל: 49kb.

אתר בית: http://aggreg8.net

[http://www.aggreg8.net/Documentation/Screenshots/screenshots.php IndDisplay_screenshot_small.gif]


Habari Xenu

תוסף גדול יחסית, שעובד בלשונית עצמאית (למרות שהוא עושה שימוש בסרגל הצד, לא ניתן לפתוח רק את סרגל הצד), שמבצע כל המוטל על קורא RSS עצמאי.

משקל: 108kb.

אתר בית: http://habarixenu.mozdev.org

http://habarixenu.mozdev.org/screenshots-0.9.0/habarixenu-slashdot-thumb.png

התוספים מציגים עברית בצורה טובה, וחוץ מכיוון הכתיבה של הטקסט, אין להם שום בעיה עם עברית. אפשר כמובן לתרגם את קובץ ה-XSLT שמשמש לתצוגה, כך שיתאים לאתרים בעברית, אבל זה יפגע בצורה זהה באתרי RSS אנגליים. הפתרון יגיע כשמישהו יטרח לתרגם את אלגוריתם קביעת כיוון השפה של יוניקוד לג'אווה-סקריפט, מה שיאפשר הטמעה של הקוד ברכיבים הפנימיים של הדפדפן עצמו, כמו גם בדפים שמוצגים בו.

Feedview

תוסף שמאפשר הצגה של דפי RSS/ATOM ממש כאילו היו דפי HTML רגילים. אמנם עדיין יהיה צורך להיכנס לכל דף בנפרד על־מנת לראות את התכנים, אבל אלו יוצגו בצורה נקייה של תכנים בלבד. ניתן לבחור בין 4 עיצובים שונים, וכולם נוחים ופשוטים. אפשרויות נוספת שההרחבה מציעה היא הגבלת כמות התווים לכל פיד, ובחירת הזמן (בשניות) שלאחריו יתבצע עידכון אוטומטי.

משקל: 14kb.

אתר בית: http://www.epigoon.com/?page=feedview

feedview.PNG

Fizzle

תוסף המאפשר תצוגה נוחה של live bookmarks מתוך הדפדפן. התוסף מציג את הפידים באופן הדומה לסרגל הצד של הדפדפן - ולכן אי אפשר לגלוש באתר אחר באותו הטאב בזמן טעינת הפידים. עוד חיסרון של ההרחבה הוא שהיא אינה מאפשרת מיון לתיקיות, דבר שיכול להעיק אם אתם משתמשים במספר גדול של פידים.

משקל: 75kb.

אתר בית: http://www.andyfrank.com/projects/fizzle.php

http://www.andyfrank.com/projects/fizzle1_thumb.png

הרחבות נוספות

  • LiveBookmarkThis - שיפור התמיכה של אתרים בעדכניות, כך שאפשר יהיה להשתמש בתכונה בנוחות גם אם בעלי האתר לא טרחו לספק הוראה מתאימה בדף. (האתר וואטסאפ מספק הוראות מפורטות לגבי ההרחבה).
  • NewsMonster: הרחבה כבדה מאוד (5.74mb), ניתנת להתקנה על דפדפן Firefox ו-IE.
  • Wiz RSS News Reader: קורא RSS/ATOM. עושה שימוש בסרגל הצד של הדפדפן.
  • InfoRSS: קורא RSS/ATOM/HTML/NNTP. מציג את הפידים בשורת המצב.
  • NewsFox: הרחבה זו מציגה את הפידים בדף דמוי סרגל הצד של הדפדפן. משתמשת במנוע המפענח של Sage.


קישור קצר לדף זה: Reading RSSתרמו לדף זה: ‫תומר, ‫Dror