שינוי כיוון הכתיבה בעריכה המתקדמת של Gmail

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ישנן מספר דרכים לשנות את כיוון הכתיבה ב-Gmail. באמצעות הממשק העברי של האתר, באמצעות בוקמרקלט, או באמצעות הרחבה.

תמיכה מובנית

כאשר משתמשים בג'ימייל עם ממשק עברי מופיעים כפתורי כיווניות בסרגל עיצוב ההודעה, כך שלא צריך להתקין שום הרחבה או סימניה. המחיר שצריך לשלם הוא ממשק עברי שמציג את כל האתר מימין לשמאל.

בוקמרקלט

הנה בוקמרקלט למשתמשי Gmail האנגלי שמעוניינים לשלוח דוא"ל עברי שמיושר כראוי לצד ימין. הבוקרמקלט הוכן על ידי Eesh, בעקבות רעיון של JaneLame, ובהשראת האתר הזה והאתר הזה.

התקנת הבוקמרקלט

בשביל להתקין את הבוקמרקלט, פשוט גררו את הקישור הבא לסרגל הסימניות שלכם:

<bookmarklet code="void(window.frames[0].frames[1].frames[0].document.body.innerHTML='<p dir=rtl>'+window.frames[0].frames[1].frames[0].document.body.innerHTML+'&nbsp;</p>');">שינוי כיוון Gmail</bookmarklet>

שימוש

כשאתם במסך כתיבת ההודעה ב-Gmail, במצב עריכה מתקדמת (עשירה), לחצו על הסימניה. הטקסט בתיבה יוצמד לימין. שימו לב שלא מדובר בהצמדה לימין של הטקסט, אלא בשינוי כיוון זרימת הטקסט (Directionality), שינוי שהממשק הרגיל של Gmail אינו מאפשר.

יש לציין כי מסיבות של מבנה דף שונה, לא ניתן להשתמש בבוקמרקלט הזה תחת Internet Explorer (אך ניתן להשתמש בבוקמרקלט זה: <bookmarklet code="void(window.frames[0].frames[1].document.all['hc_compose'].innerHTML='<p dir=rtl>'+window.frames[0].frames[1].document.all['hc_compose'].innerHTML+'&nbsp;</p>');">שינוי כיוון Gmail עבור IE</bookmarklet>). הוא לא נבדק תחת דפדפנים נוספים. אשמח לשמוע תגובות בעניין הבוקמרקלט בפורום או בהודעה פרטית.

הרחבה

ההרחבה GmailRTL מוסיפה כפתורי כיווניות ל-Gmail גם בממשק האנגלי.

מאמרים קשורים


קישור קצר לדף זה: ChangeGmailAdvancedEditDirection

תרמו לדף זה: Eesh.