תכנון:Planet

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בתקופה האחרונה התקיימו דיונים להוספת מערכת פלאנט לאתר, שתרכז כמה שיותר תוכן על מוזילה ופיירפוקס מהרשת הישראלית.

פלאנטות לדוגמה

פלאנטות ישראליות


מיתוג האתר

הוחלט למתג את האתר תחת mozilla.org.il, כנראה planet.mozilla.org.il. למישהו יש התנגדות?

עיצוב

פתוח לדיון. המלצות? הצעות?

מערכת

ככל הנראה נעדיף להשתמש בוורדפרס. מדובר במערכת אותה אנו מכירים, וניתן להשתמש בה לצרכים כאלה עם התקנת מספר תוספים.

אני חושב שצריך לעשות במערכת כזו מספר שינויים כדי שיהיה ברור שלא מדובר במערכת תוכן עצמאית. למשל להוריד את האפשרות לתגובות, הקישורים בראש כל פוסט יובילו למקור ולא לדף הפוסט, ולא להציג ארכיון אחורה. ככל הנראה גם נחסום מראש את השימוש במערכת ככלי SEO באמצעות nofollow תומר 23:18, 25 בפברואר 2009 (IST)

יודגש כי מטרת המערכת לא לשכפל תכנים אלא לגרום להם להיות מרוכזים ונגישים ליותר קוראים.

דפי מידע

לפני מספר חודשים כתבתי מספר דברים על האתר, מתוך מטרה שהם יוכלו להוות דפים סטטיים באתר. הקובץ נאבד והצלחתי לאתר אותו רק עתה, ואני מעלה את התוכן לכאן לפני שהקובץ יאבד שוב -

פלאנט מוזילה ישראל

מה זה פלאנט?

פלאנט זו מערכת תוכן המרכזת תכנים ממספר מקורות בדף בודד, ומאפשרת קריאת התכנים מבלי להיכנס לכל אתר בנפרד.

מטרת אתר פלאנט מוזילה ישראל לקדם תכנים בעברית הקשורים למוצרים של Mozilla, לטכנולוגיות בהן Mozilla פעילה ולנושאים קרובים.


בעת הוספת מקור תוכן לפלאנט, בעל התוכן מאפשר לצוות האתר לעשות כל שימוש בתוכן המתקבל במסגרת רישיון CC-BY-SA, ומודע כי התוכן עשוי לעבור עריכה, שינוי והסרה מהמערכת ללא הודעה מוקדמת, בהתאם להחלטתם הבלעדית של צוות האתר.

בעל האתר מתחייב שלא לפרסם במערכת תכנים שאינם הולמים את האתר שלנו, לרבות תוכן שאינו ברשימת נושאי האתר, קידום מוצר או שירות כלשהו, ו/או פגיעה באדם או בעסק מתחרה בחסות האתר.

הוספה והסרה של מקורות מותרת על־ידי בעל התוכן בלבד. במקרים בהם יתעורר חשד כי גורם צד שלישי מגיש את הבקשה בשם בעל התוכן ינסו אנשי האתר לוודא את זהות בעליו.

בעל תוכן לא ינסה להשתיל בהודעות שלו קוד שמטרתו לפגוע בתפקוד המערכת או מחשבי הגולשים, ביצוע פעולות ללא ידיעת המשתמש, או כל שימוש אחר שהנו מעבר לשימוש בבמת האתר כדי להציג תכנים מקוריים שנוצרו על ידיו.

כיצד מקבלים עדכונים מהמערכת?

בנוסף לאפשרות להיכנס למערכת על בסיס יומי כדי לקרוא תכנים חדשים שהתפרסמו, ניתן להירשם באמצעות קורא RSS כלשהו להזנת ה־RSS של האתר, או לקבל בדואר אלקטרוני עדכונים יומיים.


הרשמה באמצעות קורא RSS

 הוסף את כתובת ההזנה לקורא ה־RSS שלך.

הרשמה באמצעות דואר אלקטרוני

 הכנס כתובת דוא"ל: [_________]

שאלות? ניתן להיכנס לפורום האתר, או לפנות לצוות ישירות בהודעת דואר אלקטרוני.

תומר 09:51, 31 באוקטובר 2009 (IST)


המלצות לתכנים?

כל אדם יתבקש לאשר שימוש בתכנים שלו, האנשים המובאים כאן הם רק דוגמאות לתוכן שעשוי לעניין את הקוראים שלנו.

  • חתול - מאושר חתול
  • יהודה
  • "להפעיל מחשב כמו ילדים"???
  • בבלוג שלי יש תכנים בנושא. תומר
  • חדשות מוזילה
  • מישהו שיביא קישורים לכתבות בנושא מאתרי החדשות המקוונים.
סינון באמצעות יאהו פייפס או משהו דומה מרסס שלהם --חתול 00:28, 26 בפברואר 2009 (IST)
אני דווקא מעדיף מישהו שיביא את הקישורים ידנית. זה לא מסובך אם מקימים בלוג אינסטנט ב־thumblr למשל. כמו־כן, זה יעזור לנו להתגבר על סוגיית זכויות היוצרים על המאמר, ולא להכניס אלינו מאמרים בצורה עיוורת. תומר 00:49, 26 בפברואר 2009 (IST)
לא אמורה להיות בעיה של זכויות יוצרים מאתרי החשות מכיון שהם לא משחררים את כל הכתבה ברסס אלא רק כותרת משנה --חתול 20:09, 26 בפברואר 2009 (IST)
ו...? גם על תוכן כזה יש זכויות, ולעיתים נרצה לצטט יותר משורה אחת בלבד. אני חושב שתסכים איתי שזה פחות חשוב מהמשימות האחרות שעלינו לפתור קודם לכן. תומר 23:06, 26 בפברואר 2009 (IST)

נסיון לסיכום

כרגע קיימת מערכת וורדפרס מוכנה לפלאנט, צריך רק למצוא לה עיצוב. ניתן לפנות לעוד כמה בלוגרים ולהציע להם לצרף את התכנים, בלוגרים נוספים יצטרפו עם הזמן. חתול