תיקון פרופיל פגום ב-Mozilla

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הבנת פרופילים במוזילה

בעת שימוש במוזילה נוצרת תיקיית פרופיל שבה נשמרים הנתונים של המשתמש: סימניות, עוגיות, סיסמאות, וכו'. תיקיה זו איננה מוסרת בעת הסרת הדפדפן כדי לא לאבד את הנתונים האישיים, ולכן שגיאות שנוצרו כתוצאה מפרופיל שגוי לא יתוקנו על ידי התקנה מחדש של הדפדפן. מידע נוסף על פרופילים כאן.


פרופיל פגום

פרופיל יכול להיפגם ממספר סיבות, בין היתר הרחבות, באגים במוזילה ושימוש באותו פרופיל בגירסאות שונות של מוזילה.

ננסה לתקן את הפרופיל בדרכים הבאות:

  1. מצב בטוח
  2. יצירת פרופיל חדש

העלאת מוזילה במצב בטוח

שימו לב - זה מצב בטוח של Mozilla ואין לבלבל אותו עם מצב בטוח של Windows. זה עובד רק ב־Firefox וב־Thunderbird. את ההתיחסות בקטע זה ל־Firefox או firefox ניתן להחליף בהתאמה לThunderbird או thunderbird.

סגרו את כל החלונות של התוכנה.

הפעילו אותה במצב בטוח. זה נעשה ע"י הפעלת התוכנית עם הפקודה ‎-safe-mode

מידע נוסף על עלייה במצב בטוח

במצב זה Mozilla עולה ללא הרחבות. אם במצב בטוח הבעיה לא חוזרת סימן שהיא נובעת מהרחבה. ניתן להסיר את ההרחבה הבעיתית דרך התפריט: כלים->הרחבות->לחיצה על ההרחבה הבעיתית->הסרה.

יצירת פרופיל חדש

ראה מנהל הפרופילים

מיקום תיקיית הפרופיל

ניתן לפתוח את תיקיית הפרופיל בחלונות על ידי לחיצה על "התחל-> הפעלה" והכנסת הפקודה הבאה:

explorer %appdata%\Mozilla\Firefox

ניתן גם להשתמש בקובץ הבא כדי לגשת לתיקיית הפרופיל(לחלונות). להורדת הקובץ לחץ כאן. למוזילה תיקיית הפרופיל נמצאת בתיקייה Profiles, ול- Firefox התיקייה נמצאת בתיקייה Firefox/Profiles. אם אתם משתמשים במק או בלינוקס, תוכלו למצא את התיקייה לפי ההוראות כאן.

מחיקת הפרופיל הקיים

זאת הדרך הפשוטה ליצירת פרופיל חדש. כדי למחוק את הפרופיל הקיים מחקו את התיקייה Firefox (אם אתם משתמשים במוזילה מחקו את התיקייה Profiles). שימו לב שפעולה זו תמחק גם את הסימניות, סיסמאות, עוגיות ושאר הנתונים האישיים. בהפעלה הבאה של הדפדפן יווצר פרופיל חדש אוטומטית.

תיקון הפרופיל הקיים

בתיקיית הפרופיל מחקו את התיקיות Extensions ו- chrome, ולא את התיקיות האחרות. כמו כן מחקו את הקבצים הבאים (אם קיימים): compatibility.ini ,XUL.mfl ,parent.lock. אם אתם רוצים גם למחוק את כל ההגדרות הקיימות של התוכנה מחקו את הקובץ prefs.js.

בתיקיית ההתקנה של Firefox בתוך התיקייה chrome מחקו את הקובץ chrome.rdf

וזהו, אתם מסודרים!

ראו גם

שחזור סימניות אבודות


קישור קצר לדף זה: Fixing a broken profile in Mozilla

תרמו לדף זה: ראובן