הכנת קובץ התקנה

מתוך וויקי
גרסה מ־12:21, 29 ביוני 2007 מאת צחי (שיחה | תרומות) (הקובץ BROWSER.XPI)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מאמר זה דן בהכנת קובץ התקנה של Mozilla Suite או SeaMonkey מתורגמים. בניגוד ל-Firefox או Thunderbird, שקבצי ההתקנה המתורגמים שלהם מיוצרים על ידי קרן מוזילה עצמה, בעזרת קבצי השפה שנשלחו על ידי המתרגמים, בתוכנות אלה באחריות המתרגמים ליצור את קבצי ההתקנה, משום שטרם הוכנה התשתית להעלאת קבצי השפה על ידי המתרגמים אל מחשבי מוזילה. יתכן שמצב זה ישתנה בעתיד לגבי SeaMonkey (פיתוחה של ה-Suite הופסק).

המצרכים

כדי להכין קובץ התקנה, יש צורך במרכיבים הבאים:

 1. קובץ התקנה של הגרסה האנגלית.
 2. חבילת שפה מוכנה
 3. ערכות נושא Classic ו-Modern שהומרו לעבודה בעברית.
 4. עורך טקסט פשוט
 5. תוכנה לטיפול בקבצי zip, כמו WinZip או IZArc
 6. mozip, תוכנה לטיפול במודולים בתוך קובץ ההתקנה. תוכנה זו פועלת בשורת הפקודה (חלון cmd), וניתן להוריד מכאן. לחלופין, ניתן להשתמש בתוכנה חלונאית בשם mozip.NET, שניתן להוריד מכאן. תוכנה זו דומה בהפעלתה לתוכנות לניהול קבצים דחוסים. היא דורשת התקנה של ‎.NET Framework 1.1 ומעלה.

סדר ההכנה

בעזרת mozip הוצא את הקבצים הבאים מתוך קובץ ההתקנה:

 1. CONFIG.INI
 2. BROWSER.XPI
 3. SROAMING.XPI
 4. REPORTER.XPI

חבילת השפה

בעזרת MozillaTranslator צור חבילת שפה. כדי למנוע עצירת ההתקנה כדי לשאול את המשתמש אם להתקין התקנה גלובלית או התקנה לפרופיל, כפי שקורה כאשר מתקינים את חבילת השפה על התקנה קיימת, יש להוציא את הקובץ המכיל את המחרוזות של תוכנית ההתקנה. דבר זה יגרום להתקנה גלובלית באופן אוטומטי. בנוסף, בזמן ההתקנה SeaMonkey עדיין לא רץ ולא יכול להציג את השאלה, ולכן אם לא נבצע שינוי זה ההתקנה תיכשל. פתח את קובץ חבילת השפה ומחק ממנו את הקובץ messages.properties. שנה את שם קובץ חבילת השפה ל-langheil.xpi.

הקובץ CONFIG.INI

פתח את הקובץ config.ini בעזרת עורך יוניקוד וחפש את החלקים [Setup Typex], כאשר x מוחלף ב-0, 1, 2. מצא את השורה Component En US lang pack, והחלף את En US ב-He IL בכל המקומות.

חפש את החלק [Component En US lang pack] במורד הקובץ, שנה את שמו ל-Component He IL lang pack, ומצא בו את השורות הבאות:

 • Description Short, Description Long, והחלף בשתיהן את English (US)‎ ב-Hebrew (IL)‎
 • Archive והחלף את langenus.xpi ב-langheil.xpi
 • Force Upgrade File0 והחלף בה את en-US.jar ב-he-IL.jar.

בנוסף, הכפל את השורה האחרונה, שנה את 0 ל-1, ואת he-IL.jar ב-IL.jar.

הקובץ BROWSER.XPI

ערכות הנושא שבתוך קובץ ההתקנה מסודרות קצת אחרת מאשר הערכות שהוכנו לפי ההוראות כאן. הקבצים נמצאים תחת תיקייה בשם skin/[classic|modern]‎, בהתאם לערכה. לכן יש לארוז מחדש את קבצי ה-jar שלהן כך שכל הקבצים יהיו תחת ההיררכיה הזאת.

עתה, השתמש בתוכנת ה-zip כדי לפתוח את browser.xpi שהוצאת מקובץ ההתקנה קודם. וודא שקבצי ה-jar של ערכות הנושא, classic.jar ו־modern.jar, נמצאים בתיקייה bin/chrome, והוסף אותם אל browser.xpi עם שמירת הנתיב שלהן, כך שיחליפו את הקבצים באותו שם שכבר נמצאים בקובץ.

הקבצים SROAMING.XPI ו־REPORTER.XPI

הקבצים SROAMING.XPI ו-REPORTER.XPI אחראים על תכונת הפרופיל הנודד ועל הכלי לדיווח על אתרים שבורים, בהתאמה. קבצי השפה שלהם נמצאים בתוכם, במקום בקובץ ה-jar הכללי, ולכן יש לנטרל את ההתקנה שלהם. הוצא את הקובץ install.js מכל אחד מהם, מחק או הפוך להערה (ע"י הכנסת // בתחילת השורה) את השורה המתחילה ב-registerChrome ורושמת את הרכיב en-US, והחזר אותו אל הקובץ.

החזרת הקבצים המעודכנים

השתמש ב-mozip כדי להוסיף אל קובץ ההתקנה את חמשת הקבצים - browser.xpi, config.ini, langheil.xpi, sroaming.xpi ו-reporter.xpi. עתה אפשר למחוק מקובץ ההתקנה את חבילת השפה האנגלית, langenus.xpi, בעזרת הפרמטר d- של mozip. קובץ ההתקנה מוכן.

הערה: ניתן אמנם להשאיר את חבילת השפה האנגלית, ופשוט להוסיף את העברית בקובץ config.ini במקום להחליף את האנגלית. עקב באג במוזילה, זה עלול להביא לכך שממשק המשתמש לא יתהפך. לכן עדיף להימנע מכך.