הבדלים בין גרסאות בדף "עברית בדואר אלקטרוני"

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(התוסף מותאם גם לקהל דובר ערבית, למשל)
(=קריאה של הודעות דואר בעברית= התוסף מטפל בכיווניות, לא ביישור)
שורה 5: שורה 5:
  
  
עבור הודעות טקסט, קיים [http://bidiui.mozdev.org/mail/hebrew התוסף BiDi Mail UI], שמאפשר לטפל ביישור ההודעות.
+
עבור הודעות טקסט, קיים [http://bidiui.mozdev.org/mail/hebrew התוסף BiDi Mail UI], שמאפשר לטפל בכיווניות ההודעות.
  
 
== כתיבה של דואר עברי ==
 
== כתיבה של דואר עברי ==

גרסה מ־12:35, 16 באוקטובר 2004

קריאה של הודעות דואר בעברית

בדרך-כלל העברית בדואר תופיע כראוי, אלא שתוכנות מסויימות ואתרי דואר-רשת (כמעט כולם, לרבות אלו שאינם מהארץ) לא מגדירים קידוד עבור הודעות הדואר. ניתן לשנות קידוד בתפריט View, תחת Character Encoding.

כדאי להגדיר ברירת מחדל, כדי שהודעות ללא קידוד תופענה כראוי עם קידוד עברי - לחיצה ימנית על תיקיית ה-Inbox בעץ, Properties, ולבחור ב-(Hebrew (Windows-1255 בתור Default Character Encoding. אפשר לבצע פעולה זו עבור כל התיקיות הרלוונטיות. אין צורך לבצע את הפעולה עבור תיקיית ה-Sent Items, פשוט כי דואר שאנחנו שולחים בכל מקרה ישלח עם הגדרת קידוד מתאימה.


עבור הודעות טקסט, קיים התוסף BiDi Mail UI, שמאפשר לטפל בכיווניות ההודעות.

כתיבה של דואר עברי

בעיקרון, אין למוזילה שום בעיה בשליחה של דואר בעברית. צריך רק להשתמש בקידוד מתאים.

התוסף שמוזכר למעלה מאפשר לשלוט על הכיווניות של דואר יוצא. לחצו קליק ימני ובחרו ב-RTL body כדי לכתוב הודעה מיושרת לימין, ועם כיווניות ימין לשמאל.

גם אם לא התקנתם את התוסף, עדיין תוכלו לקבוע את כיוון הכתיבה לימין לשמאל. כדי לעשות זאת יש להיכנס, לפי הצורך (ההגדרה נשמרת מהודעה להודעה, אך התוכנה "שוכחת" זאת מידי פעם), ל-Format, Page Colors and Background, Advanced Edit, ולהגדיר שם תכונה נוספת - Attribute: dir Value: rtl (עבור עבודה משמאל לימין נגדיר ltr במקום rtl.)

בשני המקרים, מוזילה (מגירסה 1.6 ומעלה) תזהה שהמכתב כולל הגדרת כיווניות מימין לשמאל, ותציע לכם לבחור בפורמט המשלוח. מומלץ לבחור באפשרות הרביעית: Send the mail in both plain text and HTML


תרמו לדף זה: ‫תומר ואחרים