תוספי חיפוש

מתוך וויקי
גרסה מ־18:27, 13 בפברואר 2005 מאת Bdcomp (שיחה | תרומות) (התקנה של תוספי חיפוש)

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוספי חיפוש הן הרחבות שמאפשרות ביצוע חיפושים באתרים השונים ישירות מהממשק של הדפדפן. התמיכה יובאה במקור מתוכנת חיפוש בשם שרלוק במקינטוש, ושופרה בהתאם.

יחד עם הדפדפן מגיעים מספר תוספי חיפוש, אך המאגר העולמי עומד על אלפי תוספי חיפוש זמינים למוזילה, במגוון רחב של שפות, כולל עברית.

התקנה של תוספי חיפוש

קיימות שלוש דרכים להתקין תוספי חיפוש:

  1. באמצעות העתקת הקבצים הרלוונטים לתיקייה searchplugins.
  2. באמצעות הממשק של הדפדפן, באמצעות קוד המוטמע בדפים המאפשרים התקנת תוספי חיפוש. סביר להניח כי לרוב נשתמש בדרך זו בלבד.
  3. באמצעות תוכנה שמתקינה את התוספים. כרגע זמין רק למערכת הפעלה חלונות.

הסרה של תוספי חיפוש

אין כרגע אפשרות להסיר תוספי חיפוש ישירות מהדפדפן, אלא באמצעות מחיקתם מהתיקייה searchplugins, הממוקמת בתוך התיקייה בה הותקן הדפדפן.

שימוש בסיסי

ב-Mozilla Suite ניתן לגשת לתוסף חיפוש בריירת המחדל ישירות משורת הכתובת על-ידי הקלדה של מילות החיפוש הרלוונטיות ובחירה באפשרות "Search Google for" בתחתית הרשימה המופיעה בעת ההקלדה. כאמור, במקום Google ניתן להשתמש בכל תוסף חיפוש בו נחפוץ.

ב-Mozilla Firefox קיים רכיב חיפוש לצד שורת הכתובת. ניתן להחליף את מנוע החיפוש הפעיל באמצעות לחיצה על הצלמית.

שימוש מתקדם

אפשרויות החיפוש של מוזילה אינן מוגבלות רק לביצוע חיפוש בסיסי. ניתן לבצע גם חיפושים מורכבים יותר, ביצוע מיונים שונים על התוצאות, ואף לבצע חיפוש במספר מנועי חיפוש במקביל!

לצורך גישה לאפשרויות החיפוש המתקדם, יש צורך לגשת לסרגל החיפוש של הדפדפן (ב-Firefox קיים צורך להתקין את ההרחבה searchsidebar עבור שימושים מתקדמים), ולבחור את מנועי החיפוש הפעילים מהרשימה. מיד לאחר ביצוע החיפוש התוצאות תופענה בסרגל, בצירוף צלמית שתרמוז על האתר ממנו התקבלה התוצאה.

קישוריםקישור לדף זה: http://wiki.mozilla.org.il/index.php/SearchPlugins

תרמו לדף זה:תומר