הבדלים בין גרסאות בדף "תיקון פרופיל פגום ב-Mozilla"

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(הוראות לתיקון פרופיל פגום)
 
שורה 25: שורה 25:
 
וזהו, אתם מסודרים!  
 
וזהו, אתם מסודרים!  
  
תרמו לדף זה: [[ראובן]]
+
----
 +
 
 +
'''תרמו לדף זה:''' [[משתמש:ראובן|ראובן]]

גרסה מ־15:43, 21 בנובמבר 2004

הבנת פרופילים במוזילה

בעת שימוש במוזילה נוצרת תיקיית פרופיל שבה נשמרים הנתונים של המשתמש: סימניות, עוגיות, סיסמאות, וכו'. תיקיה זו איננה מוסרת בעת הסרת הדפדפן כדי לא לאבד את הנתונים האישיים, ולכן שגיאות שנוצרו כתוצאה מפרופיל שגוי לא יתוקנו על ידי התקנה מחדש של הדפדפן.


שגיאות בהפעלת הדפדפן

רוב שגיאות ה-XUL (ושגיאות רבות אחרות) נובעות כתוצאה מפרופיל פגום. שימו לב שההוראות הבאות ימחקו את ההרחבות וערכות הנושא הקיימות, אך לא את הנתונים האחרים. מומלץ לגבות את תיקיית הפרופיל לפני כן. כמו כן יש לסגור את הדפדפן לפני ביצוע פעולות אלו.

מיקום תיקיית הפרופיל

לצורך העניין יצרתי קובץ עזר קטן שפותח את התיקייה שבה מאוחסנת תיקיית הפרופיל. להורדת הקובץ לחץ כאן. למוזילה תיקיית הפרופיל נמצאת בתיקייה Profiles, ול- Firefox התיקייה נמצאת בתיקייה Firefox/Profiles. אם אתם משתמשים במק או בלינוקס, תוכלו למצא את התיקייה לפי ההוראות כאן.

מחיקת הפרופיל הקיים

זאת הדרך הפשוטה ליצירת פרופיל חדש. כדי למחוק את הפרופיל הקיים מחקו את התיקייה Firefox (אם אתם משתמשים במוזילה מחקו את התיקייה Profiles). שימו לב שפעולה זו תמחוק גם את הסימניות, סיסמאות, עוגיות ושאר הנתונים האישיים. בהפעלה הבאה של הדפדפן יווצר פרופיל חדש אוטומטית.

תיקון הפרופיל הקיים

בתיקיית הפרופיל מחקו את כל התיקיות הקיימות ובייחוד את התיקייות Extensions ו- chrome. כמו כן מחקו את הקבצים הבאים (אם קיימים): compatibility.ini ,XUL.mfl ,parent.lock. אם אתם רוצים גם למחוק את כל ההגדרות הקיימות של התוכנה מחקו את הקובץ prefs.js.

בתיקיית ההתקנה של Firefox בתוך התיקייה chrome מחקו את הקובץ chrome.rdf

וזהו, אתם מסודרים!


תרמו לדף זה: ראובן