הבדלים בין גרסאות בדף "BiDi Mail UI"

מתוך וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מ (=הוראות התקנה עבור מוזילה=)
מ (הֵקשֶר: תבנית:באג)
 
(22 גרסאות ביניים של 4 משתמשים אינן מוצגות)
שורה 1: שורה 1:
דף זה מהווה טיוטה לתיעוד ב-bidiui.mozdev.org, כותבי הדף: אייל, Mano ו-Prog.
+
[http://bidiui.mozdev.org/mail/hebrew האתר הרשמי]
  
אם יש לכן הערות/העצות לשיפור, אנא ערכו את דף השיחה. שימו לב שהתוסף עצמו עדיין לא ניתן להורדה.
+
אם יש לכןהערות/העצות לשיפור, אנא ערכו את דף השיחה.
  
== אודות התוסף BiDi UI ==
+
== אודות התוסף BiDi Mail UI ==
  
 
משתמשים בשפות הנכתבות מימין לשמאל, כמו ערבית, פרסית ועברית, זקוקים לתמיכה מיוחדת מצד תוכנת לקוח-הדואר, כדי שיוכלו לקרוא הודעות לפי הכיוון בו יש לקראן (במיוחד קשה בעייה זו במקרה של הודעות מלל פשוט, אשר לא כוללות ציון מפורש של כיוון ההודעה) ולבחור את כיוון המלל בעת כתיבת הודעות.
 
משתמשים בשפות הנכתבות מימין לשמאל, כמו ערבית, פרסית ועברית, זקוקים לתמיכה מיוחדת מצד תוכנת לקוח-הדואר, כדי שיוכלו לקרוא הודעות לפי הכיוון בו יש לקראן (במיוחד קשה בעייה זו במקרה של הודעות מלל פשוט, אשר לא כוללות ציון מפורש של כיוון ההודעה) ולבחור את כיוון המלל בעת כתיבת הודעות.
  
תוסף זה מביא לידי ביטוי את היכולות הדו-כיווניות של לקוח הדואר של מוזילה (אם כחלק מן ה-Mozilla Suite או בנפרד, כ-Thunderbird) - בקריאת הודעות ובכתיבתן. בקריאת הודעות מתווסף זיהוי כיוון אוטומטי בעת הצגת הודעות, ואפשרות החלפת כיוונה של הודעה מוצגת; בכתיבת הודעות מתווספות אפשרות שינוי כיוון כלל ההודעה (בהודעות מלל פשוט ובהודעות HTML) ואפשרות קביעת כיוון נפרד לכל פיסקה (הודעות HTML בלבד).
+
תוסף זה מביא לידי ביטוי את היכולות הדו-כיווניות של לקוח הדואר של מוזילה (אם כחלק מן ה-[[Mozilla Suite]] או בנפרד, כ-[[Thunderbird]]) - בקריאת הודעות ובכתיבתן. בקריאת הודעות מתווסף זיהוי כיוון אוטומטי בעת הצגת הודעות, ואפשרות החלפת כיוונה של הודעה מוצגת; בכתיבת הודעות מתווספות אפשרות שינוי כיוון כלל ההודעה (בהודעות מלל פשוט ובהודעות HTML) ואפשרות קביעת כיוון נפרד לכל פיסקה (הודעות HTML בלבד).
  
 
=== הֵקשֶר ===
 
=== הֵקשֶר ===
  
תוסף זה משוחרר אחרי תוסף קודם בשם BiDi UI; התוסף הקודם יועד לדפדפן, כדי לפתור את [http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=85420 באג 85420], אשר נפתר בינתיים (אם כי בעת כתיבת שורות אלה הפתרון עוד לא הוכנס לשימוש). תוסף אחר שקדם לתוסף זה הינו [http://www.typo.co.il/~mooffie/mozilla/hebmailpack.html HebMailPack], מאת Moofie, אשר בא לפתור את [http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=119857 באג 119857]; תוסף זה הינו אוסף הרחבות ושיפורים על הקוד המקורי של Moofie.
+
תוסף זה משוחרר אחרי תוסף קודם בשם BiDi UI; התוסף הקודם יועד לדפדפן, כדי לפתור את {{באג|85420}}, אשר נפתר בינתיים. תוסף אחר שקדם לתוסף זה הינו [http://www.typo.co.il/~mooffie/mozilla/hebmailpack.html HebMailPack], מאת Moofie, אשר בא לפתור את {{באג|119857}}; תוסף זה הינו אוסף הרחבות ושיפורים על הקוד המקורי של Moofie.
  
 
=== רישיון ===
 
=== רישיון ===
  
תוסף זה מופץ בתנאי אחד הרישיונות [http://www.mozilla.org/MPL/MPL-1.1.html MPL 1.1], [http://www.gnu.org/licenses/gpl.html GPL 2.0], [http://www.gnu.org/licenses/lgpl.html LGPL 2.1], לפי בחירתכן.
+
תוסף זה מופץ בתנאי אחד הרישיונות [http://www.mozilla.org/MPL/MPL-1.1.html MPL 1.1], [http://www.gnu.org/licenses/gpl.html GPL 2.0], [http://www.gnu.org/licenses/lgpl.html LGPL 2.1], לפי בחירתכן.
  
 
=== צרו קשר ===
 
=== צרו קשר ===
שורה 25: שורה 25:
 
=== דרישות קדם ===
 
=== דרישות קדם ===
  
תוסף זה נתמך בגירסאות ‎0.7.x‎ ו-0.8‎.x‎ של Thunderbird, וגרסאות ‎1.4.x-‎1.8.x של מוזילה. השימוש בו נבדק בהצלחה במערכות ההפעלה  Windows, Mac OS X, Linux+X.Org. סביר להניח שניתן להתקין ולהשתמש בתוסף גם בגירסאות נוספות ובמערכות הפעלה נוספות, אך אין ביטחון בכך.
+
תוסף זה נתמך בגירסאות ‎0.7.x‎ ו-0.8‎.x‎ של Thunderbird, וגרסאות ‎1.4.x-‎1.8.x של מוזילה. השימוש בו נבדק בהצלחה במערכות ההפעלה  Windows,‏ Mac OS X ו־Linux+X.Org. סביר להניח שניתן להתקין ולהשתמש בתוסף גם בגירסאות נוספות ובמערכות הפעלה נוספות, אך אין ביטחון בכך.
  
 
=== הוראות התקנה עבור Thunderbird ===
 
=== הוראות התקנה עבור Thunderbird ===
 +
# הקליקו על הקישור המופיע להלן באמצעות כפתור העכבר הימני.
 +
# שמרו את קובץ ה-XPI על הכונן הקשיח.
 +
# הריצו את Thunderbird.
 +
# מן החלון הראשי, בחרו בתפריט Tools ובתוכו בפריט Extensions.
 +
# לחצו על Install.
 +
# גשו לספריה בה נשמר קובץ ה-XPI, בחרו אותו ואשרו.
 +
# עם קבלת ההודעה המורה לעשות כן, הפעילו מחדש את Thunderbird.
  
<ol>
 
<li>הקליקו על הקישור המופיע להלן באמצעות כפתור העכבר הימני
 
<li>שמרו את קובץ ה-XPI על הכונן הקשיח
 
<li>הריצו את Thunderbird
 
<li>מן החלון הראשי, בחרו בתפריט Tools ובתוכו בפריט Extensions
 
<li>לחצו על Install
 
<li>גשו לספריה בה נשמר קובץ ה-XPI, בחרו אותו ואשרו.
 
<li>עם קבלת ההודעה המורה לכן לעשות כן, הפעילו מחדש את Thunderbird
 
</ol>
 
  
[קישור ל-XPI עבור suite]
+
[http://downloads.mozdev.org/bidiui/latest/bidimailui_tbird.xpi קישור ל-XPI עבור Thunderbird]
  
=== הוראות התקנה עבור מוזילה ===
+
=== הוראות התקנה עבור Mozilla Suite ===
<ol>
+
התוסף כבר משולב בחבילת [[SeaMonkey]], ומי שמשתמש בה לא צריך את התוסף.
<li> אם מותקנת גירסה קודמת של תוסף זה במוזילה, הסירו אותה ידנית לפי ההוראות המופיעות בהמשך
 
<li>הקליקו על הקישור המופיע להלן
 
<li>כאשר תתבקשו לאשר את ההתקנה, עשו זאת
 
<li>בחרו האם להתקין את התוסף בספריית הפרופיל האישית (ראו [http://wiki.mozilla.org.il/index.php/MozillaProfiles הסבר בעניין זה]) או בספריית היישום. להתקנה בספריית הפרופיל יש יתרונות: אין צורך בהרשאות root (במערכות כדוגמת לינוקס) וכן לא תצטרכו להתקין את התוסף שוב לאחר שתעדכנו את מוזילה. מאידך, אם זו מערכת שאינה מפרידה בין משתמשים (כגון חלונות 98) אך שעושים בה שימוש מספר משתמשים, עדיף להתקין את התוסף בספריית מוזילה, כדי שכל המשתמשים יוכלו ליהנות ממנו; להתקנה מהסוג האחרון במערכות - אלה התומכות בריבוי משתמשים - ייתכן שיש צורך בהרשאות root‏ (הערה: אם ההתקנה מבוצעת כ־root, גם את האיתחול יש לעשות כ־root).
 
<li>עם קבלת ההודעה המורה לכן לעשות כן, אתחלו את Mozilla (שימי לב: יש לסגור את כל חלונות הדפדפן, כל חלונות לקוח הדואר וכיו"ב, כדי לאתחל את Mozilla)
 
</ol>
 
  
[קישור ל-XPI עבור tbird]
+
# אם מותקנת גירסה קודמת של תוסף זה במוזילה, הסירו אותה ידנית לפי ההוראות המופיעות בהמשך.
 +
# הקליקו על הקישור המופיע להלן.
 +
# כאשר תתבקשו לאשר את ההתקנה, עשו זאת.
 +
# בחרו האם להתקין את התוסף בספריית הפרופיל האישית (ראו [[פרופילים ב-Mozilla]] להסבר בעניין זה) או בספריית היישום. להתקנה בספריית הפרופיל יש יתרונות: אין צורך בהרשאות root (במערכות כדוגמת לינוקס) וכן לא תצטרכו להתקין את התוסף שוב לאחר שתעדכנו את מוזילה. מאידך, אם זו מערכת שאינה מפרידה בין משתמשים (כגון חלונות 98) אך שעושים בה שימוש מספר משתמשים, עדיף להתקין את התוסף בספריית מוזילה, כדי שכל המשתמשים יוכלו ליהנות ממנו; להתקנה מהסוג האחרון במערכות - אלה התומכות בריבוי משתמשים - ייתכן שיש צורך בהרשאות root‏ (הערה: אם ההתקנה מבוצעת כ־root, גם את האיתחול יש לעשות כ־root).
 +
# עם קבלת ההודעה המורה לעשות כן, הפעילו מחדש את Mozilla (שימו לב: יש לסגור את כל חלונות הדפדפן, כל חלונות לקוח הדואר וכיו"ב, על מנת לעשות זאת).
  
אם מופיעה בבעייה בשלב מס' 3: הקליקו על הקישור באמצעות כפתור העכבר הימני, שמרו את קובץ ה-XPI על הכונן הקשיח, הציגו את הספריה בה שמרתן את הקובץ בחלון הדפדפן, והקליקו כפולות על הקובץ לביצוע ההתקנה.
+
[http://downloads.mozdev.org/bidiui/latest/bidimailui_suite.xpi קישור ל-XPI עבור Mozilla Suite]
 +
 
 +
==== בעיות ידועות ====
 +
* אם מופיעה בבעייה בשלב מס' 3 (אישור ההתקנה): הקליקו על הקישור באמצעות כפתור העכבר הימני, שמרו את קובץ ה-XPI על הכונן הקשיח, הציגו את הספריה בה שמרתם את הקובץ בחלון הדפדפן, והקליקו כפולות על הקובץ לביצוע ההתקנה.
 +
* אם הצלמיות נראות 'מוזר' לאחר ההתקנה, יש לגשת ל-Edit->Preferences->Appearance->Themes, ולבחור-מחדש את ה-theme הנוכחי.
 +
* ייתכן שלאחר ההתקנה יופיעו שורות ריקות בתפריט ה-Themes ב-Edit->Preferences->Appearance->Themes
  
 
=== התקנת התוסף הישן לדפדפנים ===
 
=== התקנת התוסף הישן לדפדפנים ===
שורה 64: שורה 65:
 
== הסרת התוסף ==
 
== הסרת התוסף ==
  
אם החלטתו שברצונך להסיר את התוסף, אנא פעלו לפי ההוראות המופיעות להלן, בהתאם ללקוח הדוא"ל בו את משתמשת, ולהעדפות שבחרתן בעת התקנת התוסף. כמו-כן, אם התוסף לא ענה על ציפיותיכן מסיבה כלשהיא, אתן מוזמנות לכתוב לנו מדוע (לכתובת המופיע לעיל).
+
אם החלטת שברצונך להסיר את התוסף, אנא פעל לפי ההוראות המופיעות להלן, בהתאם ללקוח הדוא"ל בו אתה משתמש, ולהעדפות שנבחרו בעת התקנת התוסף. כמו-כן, אם התוסף לא ענה על הצפיות שלך מסיבה כלשהיא, ניתן כמובן לכתוב לנו מדוע (לכתובת המופיעה לעיל).
  
 
=== הוראות הסרה מ-Thunderbird ===
 
=== הוראות הסרה מ-Thunderbird ===
  
פתחי את מנהל ההרחבות (פריט-התפריט Tools|Extensions). מצאי ובחרי את ההרחבה BiDi UI, ולחצי על כפתור ה-Uninstall.
+
פתחו את מנהל ההרחבות (פריט-התפריט Tools -> Extensions). מצאו ובחרו את ההרחבה BiDi UI, ולחצו על כפתור ה-Uninstall.
  
 
=== הוראות הסרה ידנית מספריית היישום של מוזילה ===
 
=== הוראות הסרה ידנית מספריית היישום של מוזילה ===
  
 +
הוראות אלה תקפות רק למוזילה, לא ל-Thunderbird
 +
 +
# גשו לספריית ה-chrome של מוזילה.
 +
# ערכו את הקובץ installed-chrome.txt: מחקו ממנו את השורות המכילות את המחרוזת "bidimailpack.jar".
 +
# מחקו את הקובץ bidimailpack.jar.
 +
# מחקו את ספריית overlayinfo על כל תכולתה.
 +
# מחקו את הקובץ chrome.rdf.
 +
# אתחלו את Mozilla (ב-Linux: כ־root אם יש צורך בכך). (מוזילה ייצור כעת מחדש את ספריית overlayinfo ואת הקובץ chrome.rdf שמחקנו.)
 +
 +
=== הוראות הסרה ידנית מספריית הפרופיל האישי של מוזילה ===
 
הוראות אלה תקפות רק למוזילה, לא ל-Thunderbird.
 
הוראות אלה תקפות רק למוזילה, לא ל-Thunderbird.
<ol>
 
<li>גשו לספריית chrome של מוזילה.
 
<li>ערכו את הקובץ installed-chrome.txt: מחקי ממנו את השורות המכילות את המחרוזת "bidimailpack.jar".
 
<li>מחקו את הקובץ bidimailpack.jar.
 
<li>מחקו את ספריית overlayinfo על כל תכולתה.
 
<li>מחקו את הקובץ chrome.rdf.
 
<li>אתחלו את Mozilla (ב-Linux: כ־root אם יש צורך בכך). (מוזילה ייצור כעת מחדש את ספריית overlayinfo ואת הקובץ chrome.rdf שמחקנו.)
 
</ol>
 
  
=== הוראות הסרה ידנית מספריית הפרופיל האישי של מוזילה ===
+
# גשו לספריית chrome של הפרופיל שלכן/ם.
 +
# מחקו את הקובץ bidimailpack.jar.
 +
# ערכו את קבצי overlay.rdf המופיעים בחלק מתתי-הספרית של הספריה overlayinfo שבספריית ה-chrome: מחקו את התגים המתחילים ב-RDF:Seq RDF:about ובתוכם מופיעה שורה המתייחסת ל-bidimailpack (עשויים לתפוס מספר שורות ולא רק שורה אחת).
 +
# ערכו את הקובץ chrome.rdf שבספריית ה-chrome: מחקו את השורות המתחילות ב- RDF:li ומתייחסות ל-bidimailpack, וכן את התגים המתחילים ב-RDF:Description RDF:about ומתייחסים ל-bidimailpack (חלק מהם תופסים מספר שורות ולא רק שורה אחת).
 +
# אתחלו את Mozilla.
  
הוראות אלה תקפות רק למוזילה, לא ל-Thunderbird.
 
<ol>
 
<li> גשו לספריית chrome של הפרופיל שלך.
 
<li>מחקו את הקובץ bidimailpack.jar.
 
<li>ערכו את קבצי overlay.rdf המופיעים בחלק מתתי-הספרית של הספריה overlayinfo שבספריית ה-chrome: מחקו את התגים המתחילים ב-RDF:Seq RDF:about ובתוכם מופיעה שורה המתייחסת ל-bidimailpack (עשויים לתפוס מספר שורות ולא רק שורה אחת).
 
<li>ערכו את הקובץ chrome.rdf שבספריית ה-chrome: מחקו את השורות המתחילות ב- RDF:li ומתייחסות ל-bidimailpack, וכן את התגים המתחילים ב-RDF:Description RDF:about ומתייחסים ל-bidimailpack (חלק מהם תופסים מספר שורות ולא רק שורה אחת).
 
<li>אתחלו את Mozilla.
 
</ol>
 
  
 
== הסברים וצילומי-מסך ==
 
== הסברים וצילומי-מסך ==
שורה 125: שורה 124:
 
[[תמונה: bidiui-messenger-single-rtl-char-in-ltr-message.png]]
 
[[תמונה: bidiui-messenger-single-rtl-char-in-ltr-message.png]]
  
זיהוי כיוונה המיועד של כל הודעה, וקביעת כיוון ההצגה בהתאם אליה, מבוצעים בטעינת הודעה להצגה; אם ההודעה נטענת שוב, הזיהוי האוטומטי מופעל שוב. כך, למשל, אם בחרתן הודעה אשר נשלחה בקידוד שגוי, התוסף מכוון אותה משמאל לימין:
+
זיהוי כיוונה המיועד של כל הודעה, וקביעת כיוון ההצגה בהתאם אליה, מבוצעים בטעינת הודעה להצגה; אם ההודעה נטענת שוב, הזיהוי האוטומטי מופעל שוב. כך, למשל, אם בחרנו הודעה אשר נשלחה בקידוד שגוי, התוסף מכוון אותה משמאל לימין:
  
 
[[תמונה: bidiui-messenger-charset-error.png]]
 
[[תמונה: bidiui-messenger-charset-error.png]]
שורה 137: שורה 136:
 
בנוסף לזיהוי הכיוון האוטומטי, התוסף מאפשר גם קביעה ידנית של כיוון ההודעה המוצגת. ניתן לעשות זאת באחת מ-3 דרכים:
 
בנוסף לזיהוי הכיוון האוטומטי, התוסף מאפשר גם קביעה ידנית של כיוון ההודעה המוצגת. ניתן לעשות זאת באחת מ-3 דרכים:
  
<ul>
+
* באמצעות הקשה על קיצור המקשים המתאים: Ctrl+Shift+X (במק: Cmd+Shift+X).
<li>באמצעות הקשה על קיצור המקשים המתאים: Ctrl+Shift+X (במק: Cmd+Shift+X).
+
* באמצעות בחירת הפריט המתאים מתפריט ההקשר:
<li>באמצעות בחירת הפריט המתאים מתפריט ההקשר:
+
[[תמונה:bidiui-messenger-context-menu-before-switch.png]]
[[תמונה: bidiui-messenger-context-menu-before-switch.png]]
+
* באמצעות בחירת הפריט המתאים מתפריט View:
<li>באמצעות בחירת הפריט המתאים מתפריט View:
+
[[תמונה:bidiui-messenger-view-menu-before-switch.png]]
[[תמונה: bidiui-messenger-view-menu-before-switch.png]]
+
 
</ul>
 
  
 
והתוצאה המתקבלת תהיה כיוון הפוך מן הכיוון הקודם:
 
והתוצאה המתקבלת תהיה כיוון הפוך מן הכיוון הקודם:
  
[[תמונה: bidiui-messenger-message-after-switch.png]]
+
[[תמונה:bidiui-messenger-message-after-switch.png]]
  
 
=== קביעה ראשונית של כיוון הודעות חדשות ===
 
=== קביעה ראשונית של כיוון הודעות חדשות ===
שורה 153: שורה 151:
 
כאשר מתחילים לכתוב הודעה חדשה, ללא התוסף, מוזילה קובע להודעה כיוון משמאל לימין. עם התוסף, שני גורמים משפיעים על כיוונה של הודעה חדשה: כיוון ברירת-מחדל (אשר יכול להיות מימין לשמאל או משמאל לימין), והברירה האם לענות להודעה בכיוון שלה (ולא להשתמש תמיד בברירת המחדל). שתי אלו הינן אפשרויות המופיעות בלוח האפשרויות של התוסף (בחלק Message Composition).
 
כאשר מתחילים לכתוב הודעה חדשה, ללא התוסף, מוזילה קובע להודעה כיוון משמאל לימין. עם התוסף, שני גורמים משפיעים על כיוונה של הודעה חדשה: כיוון ברירת-מחדל (אשר יכול להיות מימין לשמאל או משמאל לימין), והברירה האם לענות להודעה בכיוון שלה (ולא להשתמש תמיד בברירת המחדל). שתי אלו הינן אפשרויות המופיעות בלוח האפשרויות של התוסף (בחלק Message Composition).
  
נניח שבחרתן כי כיוון ברירת-המחדל להודעות יהיה משמאל לימין, אך כי תשובה להודעה תאותחל לפי כיוון ההודעה. כאשר תלחצו על כפתור 'הודעה חדשה', יתקבל חלון בו המלל שתכניסו יופיע מכוון משמאל לימין:
+
נניח שבחרנו כי כיוון ברירת-המחדל להודעות יהיה משמאל לימין, אך כי תשובה להודעה תאותחל לפי כיוון ההודעה. כאשר תלחצו על כפתור 'הודעה חדשה', יתקבל חלון בו המלל שתכניסו יופיע מכוון משמאל לימין:
  
 
[[תמונה: bidiui-new-message-ltr.png]]
 
[[תמונה: bidiui-new-message-ltr.png]]
שורה 167: שורה 165:
 
בהודעות מלל פשוט יש רק כיוון כללי, של כל ההודעה. התוסף מאפשר ארבע דרכים לשנות אותו:
 
בהודעות מלל פשוט יש רק כיוון כללי, של כל ההודעה. התוסף מאפשר ארבע דרכים לשנות אותו:
  
<ul>
+
* שימוש בקיצור המקשים Ctrl+Shift+X (במק: Cmd+Shift+X)
<li>שימוש בקיצור המקשים Ctrl+Shift+x (במאק: Cmd+Shift+x)
+
* לחיצה על הכפתור המתאים לכיוון הרצוי (RTL - מימין לשמאל, LTR - משמאל לימין) בסרגל הכלים הראשי:
<li>לחיצה על הכפתור המתאים לכיוון הרצוי (RTL - מימין לשמאל, LTR - משמאל לימין) בסרגל הכלים הראשי:
 
 
[[תמונה:  bidiui-composer-button-before-switch.png]]
 
[[תמונה:  bidiui-composer-button-before-switch.png]]
<li>בחירת הפריט Switch Message Direction בתפריט-ההקשר של שדה ההודעה:
+
* בחירת הפריט Switch Message Direction בתפריט-ההקשר של שדה ההודעה:
 
[[תמונה: bidiui-composer-context-menu-before-switch.png]]
 
[[תמונה: bidiui-composer-context-menu-before-switch.png]]
<li>בחירת הפריט Switch Message Direction בתפריט View של חלון חיבור ההודעה:
+
* בחירת הפריט Switch Message Direction בתפריט View של חלון חיבור ההודעה:
 
[[תמונה: bidiui-composer-view-menu-before-switch.png]]
 
[[תמונה: bidiui-composer-view-menu-before-switch.png]]
</ul>
 
  
 
פעולה כזו תכוון את ההודעה בכיוון הפוך לכיוון הנוכחי (כפי שתואר לעיל עבור הצגת הודעות):
 
פעולה כזו תכוון את ההודעה בכיוון הפוך לכיוון הנוכחי (כפי שתואר לעיל עבור הצגת הודעות):
  
 
[[תמונה: bidiui-composer-message-after-switch.png]]
 
[[תמונה: bidiui-composer-message-after-switch.png]]
 +
 +
=== התנהגות מקש ה-Enter בכתיבת הודעות HTML ===
 +
 +
ללא התוסף, החלון של לחיבור הודעות HTML מתוכנן במחשבה על תמליל ללא פסקאות - body text, ערוך שורות-שורות. התוסף משנה את ההתנהגות לזו המוכרת מ-Open Office ו-Microsoft Office: בעת חיבור הודעה נעשה שימוש טבעי בפסקאות. כך, לאחר התקנת התוסף, הקשת '''Enter''' תרד לפיסקה חדשה, והקשת '''Shift+Enter''' תרד לשורה חדשה בפיסקה הנוכחית (ע"י הכנסת line break).
  
 
=== שינויי כיוון בעת כתיבת הודעות HTML ===
 
=== שינויי כיוון בעת כתיבת הודעות HTML ===
שורה 195: שורה 195:
 
לפני שניתן לשנות את כיוונה של פיסקה, יש להציב בה את הסמן; לחילופין ניתן לבחור מלל ממספר פיסקאות, כך ששינויי הכיוון ישפיע על כולן. לביצוע השינוי עצמו ישנן שלוש דרכים:  
 
לפני שניתן לשנות את כיוונה של פיסקה, יש להציב בה את הסמן; לחילופין ניתן לבחור מלל ממספר פיסקאות, כך ששינויי הכיוון ישפיע על כולן. לביצוע השינוי עצמו ישנן שלוש דרכים:  
  
<ul>
+
* לחיצה על הכפתור המתאים לכיוון הרצוי (RTL - מימין לשמאל, LTR - משמאל לימין) בסרגל הכלים הראשי:
<li>לחיצה על הכפתור המתאים לכיוון הרצוי (RTL - מימין לשמאל, LTR - משמאל לימין) בסרגל הכלים הראשי:
 
 
[[תמונה:  bidiui-composer-html-button-before-switch.png]]
 
[[תמונה:  bidiui-composer-html-button-before-switch.png]]
<li>בחירת הפריט Switch Paragraph Direction בתפריט-ההקשר של שדה ההודעה:
+
* בחירת הפריט Switch Paragraph Direction בתפריט-ההקשר של שדה ההודעה:
 
[[תמונה: bidiui-composer-html-context-menu-before-switch.png]]
 
[[תמונה: bidiui-composer-html-context-menu-before-switch.png]]
<li>בחירת הפריט Switch Paragraph Direction בתפריט Format של חלון חיבור ההודעה:
+
* בחירת הפריט Switch Paragraph Direction בתפריט Format של חלון חיבור ההודעה:
 
[[תמונה: bidiui-composer-html-format-menu-before-switch.png]]
 
[[תמונה: bidiui-composer-html-format-menu-before-switch.png]]
</ul>
 
  
 
==== שינוי 'הכיוון הכללי' של הודעות HTML ====
 
==== שינוי 'הכיוון הכללי' של הודעות HTML ====
שורה 208: שורה 206:
 
ניתן להחליף את 'הכיוון הכללי' של המסמך באמצעות פריט-התפריט View->Switch Message Direction, כמו במקרה של הודעת מלל פשוט. החלפה זו קובעת את כיוון כל הפיסקאות עבורן לא נכפה כיוון מפורש. ניתן להסיר את כפיית הכיוון של פיסקאות מסומנות (או של הפיסקה הנוכחית, בהיעדר סימון), באמצעות פריט-התפריט Format|Clear Paragraph Direction.
 
ניתן להחליף את 'הכיוון הכללי' של המסמך באמצעות פריט-התפריט View->Switch Message Direction, כמו במקרה של הודעת מלל פשוט. החלפה זו קובעת את כיוון כל הפיסקאות עבורן לא נכפה כיוון מפורש. ניתן להסיר את כפיית הכיוון של פיסקאות מסומנות (או של הפיסקה הנוכחית, בהיעדר סימון), באמצעות פריט-התפריט Format|Clear Paragraph Direction.
  
==== הכנסת תווי-בקרה לשליטה בכיווניות ====
+
=== הכנסת תווי-בקרה המשפיעים על הכיוון ===
  
חסר
+
תקן Unicode כולל תווים שונים להשפעה על הצגתו של תמליל, מעבר לכיוון החיצוני שנקבע לו. שניים מן התווים החשובים ביניהם הינם 'סימן מימין-לשמאל' (Right-to-Left Mark) ו-'סימן משמאל-לימין' (Left-to-Right Mark). התוסף מאפשר להכניס תווים אלו להודעות מלל פשוט ו-HTML, באמצעות בחירת התו הרצוי מתפריט Insert->Control Characters:
  
== העושים/ות במלאכה ==
+
[[תמונה: bidiui-composer-insert-menu-before-lrm.png]]
 +
 
 +
או מתפריט ההקשר (בתת-התפריט Insert Control Characters):
 +
 
 +
[[תמונה: bidiui-composer-context-menu-before-lrm.png]]
 +
 
 +
אלו אינם תוים נראים לעין - רק השפעתם על הצגת הטקסט ניתנת להבחנה:
 +
 
 +
[[תמונה: bidiui-composer-message-after-lrm.png]]
 +
 
 +
עם זאת, תוים אלו מהווים חלק ממלל ההודעה ונשמרים גם בהודעות מלל פשוט וגם בהודעות HTML.
 +
 
 +
== העושים במלאכה ==
  
 
'''התוסף BiDi UI מבוסס בחלקו על [http://www.typo.co.il/~mooffie/mozilla/hebmailpack.html HebMailPack] שנכתב ע"י מופי.'''
 
'''התוסף BiDi UI מבוסס בחלקו על [http://www.typo.co.il/~mooffie/mozilla/hebmailpack.html HebMailPack] שנכתב ע"י מופי.'''
שורה 223: שורה 233:
  
 
=== בדיקות ובקרת איכות ===
 
=== בדיקות ובקרת איכות ===
<ul>
+
* ראובן גונן
<li>ראובן גונן
+
* Prognathous
<li>Prognathous
 
</ul>
 
  
 
=== גרפיקת כפתורים ===
 
=== גרפיקת כפתורים ===
<ul>
+
* אייל רוזנברג
<li>אייל רוזנברג
 
</ul>
 
  
 
=== לוקאליזציה ===
 
=== לוקאליזציה ===
<ul>
+
* אנגלית:
<li>אנגלית:
+
** מופי
<ul><li> מופי
+
** אסף רומנו
<li> אסף רומנו
+
** אייל רוזנברג
<li>אייל רוזנברג
+
* עברית:  
</ul>
+
** אייל רוזנברג
<li>עברית:  
+
* ערבית:  
<ul><li>אייל רוזנברג</ul>
+
** איימן חורייה
<li>ערבית:  
+
 
<ul><li>איימן חוריה</ul>
+
[[קטגוריה:משתמשים]]
</ul>
 

גרסה אחרונה מ־23:18, 18 באוקטובר 2006

האתר הרשמי

אם יש לכן/ם הערות/העצות לשיפור, אנא ערכו את דף השיחה.

אודות התוסף BiDi Mail UI

משתמשים בשפות הנכתבות מימין לשמאל, כמו ערבית, פרסית ועברית, זקוקים לתמיכה מיוחדת מצד תוכנת לקוח-הדואר, כדי שיוכלו לקרוא הודעות לפי הכיוון בו יש לקראן (במיוחד קשה בעייה זו במקרה של הודעות מלל פשוט, אשר לא כוללות ציון מפורש של כיוון ההודעה) ולבחור את כיוון המלל בעת כתיבת הודעות.

תוסף זה מביא לידי ביטוי את היכולות הדו-כיווניות של לקוח הדואר של מוזילה (אם כחלק מן ה-Mozilla Suite או בנפרד, כ-Thunderbird) - בקריאת הודעות ובכתיבתן. בקריאת הודעות מתווסף זיהוי כיוון אוטומטי בעת הצגת הודעות, ואפשרות החלפת כיוונה של הודעה מוצגת; בכתיבת הודעות מתווספות אפשרות שינוי כיוון כלל ההודעה (בהודעות מלל פשוט ובהודעות HTML) ואפשרות קביעת כיוון נפרד לכל פיסקה (הודעות HTML בלבד).

הֵקשֶר

תוסף זה משוחרר אחרי תוסף קודם בשם BiDi UI; התוסף הקודם יועד לדפדפן, כדי לפתור את באג 85420, אשר נפתר בינתיים. תוסף אחר שקדם לתוסף זה הינו HebMailPack, מאת Moofie, אשר בא לפתור את באג 119857; תוסף זה הינו אוסף הרחבות ושיפורים על הקוד המקורי של Moofie.

רישיון

תוסף זה מופץ בתנאי אחד הרישיונות MPL 1.1, GPL 2.0, LGPL 2.1, לפי בחירתכן/ם.

צרו קשר

לדיווח על באגים, השתמשו בממשק bugzilla שבאתר התוסף. לשאלות והצעות ניתן לשלוח דואר אלקטרוני לכתובת bidiui AT sent DOT com. בפרט נשמח לקבל קבצי לוקאליזציה בשפות נוספות כגון פרסית ואורדו.

התקנת התוסף

דרישות קדם

תוסף זה נתמך בגירסאות ‎0.7.x‎ ו-0.8‎.x‎ של Thunderbird, וגרסאות ‎1.4.x-‎1.8.x של מוזילה. השימוש בו נבדק בהצלחה במערכות ההפעלה Windows,‏ Mac OS X ו־Linux+X.Org. סביר להניח שניתן להתקין ולהשתמש בתוסף גם בגירסאות נוספות ובמערכות הפעלה נוספות, אך אין ביטחון בכך.

הוראות התקנה עבור Thunderbird

 1. הקליקו על הקישור המופיע להלן באמצעות כפתור העכבר הימני.
 2. שמרו את קובץ ה-XPI על הכונן הקשיח.
 3. הריצו את Thunderbird.
 4. מן החלון הראשי, בחרו בתפריט Tools ובתוכו בפריט Extensions.
 5. לחצו על Install.
 6. גשו לספריה בה נשמר קובץ ה-XPI, בחרו אותו ואשרו.
 7. עם קבלת ההודעה המורה לעשות כן, הפעילו מחדש את Thunderbird.


קישור ל-XPI עבור Thunderbird

הוראות התקנה עבור Mozilla Suite

התוסף כבר משולב בחבילת SeaMonkey, ומי שמשתמש בה לא צריך את התוסף.

 1. אם מותקנת גירסה קודמת של תוסף זה במוזילה, הסירו אותה ידנית לפי ההוראות המופיעות בהמשך.
 2. הקליקו על הקישור המופיע להלן.
 3. כאשר תתבקשו לאשר את ההתקנה, עשו זאת.
 4. בחרו האם להתקין את התוסף בספריית הפרופיל האישית (ראו פרופילים ב-Mozilla להסבר בעניין זה) או בספריית היישום. להתקנה בספריית הפרופיל יש יתרונות: אין צורך בהרשאות root (במערכות כדוגמת לינוקס) וכן לא תצטרכו להתקין את התוסף שוב לאחר שתעדכנו את מוזילה. מאידך, אם זו מערכת שאינה מפרידה בין משתמשים (כגון חלונות 98) אך שעושים בה שימוש מספר משתמשים, עדיף להתקין את התוסף בספריית מוזילה, כדי שכל המשתמשים יוכלו ליהנות ממנו; להתקנה מהסוג האחרון במערכות - אלה התומכות בריבוי משתמשים - ייתכן שיש צורך בהרשאות root‏ (הערה: אם ההתקנה מבוצעת כ־root, גם את האיתחול יש לעשות כ־root).
 5. עם קבלת ההודעה המורה לעשות כן, הפעילו מחדש את Mozilla (שימו לב: יש לסגור את כל חלונות הדפדפן, כל חלונות לקוח הדואר וכיו"ב, על מנת לעשות זאת).

קישור ל-XPI עבור Mozilla Suite

בעיות ידועות

 • אם מופיעה בבעייה בשלב מס' 3 (אישור ההתקנה): הקליקו על הקישור באמצעות כפתור העכבר הימני, שמרו את קובץ ה-XPI על הכונן הקשיח, הציגו את הספריה בה שמרתם את הקובץ בחלון הדפדפן, והקליקו כפולות על הקובץ לביצוע ההתקנה.
 • אם הצלמיות נראות 'מוזר' לאחר ההתקנה, יש לגשת ל-Edit->Preferences->Appearance->Themes, ולבחור-מחדש את ה-theme הנוכחי.
 • ייתכן שלאחר ההתקנה יופיעו שורות ריקות בתפריט ה-Themes ב-Edit->Preferences->Appearance->Themes

התקנת התוסף הישן לדפדפנים

למשתמשים בגרסאות ישנות של הדפדפנים מוזילה ו-Firefox, להלן התוסף הישן, המיועד לדפדפנים:

לינק להתקנה

אין להתקין תוסף זה בדפדפנים חדשים יותר; זאת, משום שיכולותיו שולבו זה-מכבר בדפדפנים עצמם. במקום להתקין את התוסף, מומלץ לעדכן את הדפדפן.

הסרת התוסף

אם החלטת שברצונך להסיר את התוסף, אנא פעל לפי ההוראות המופיעות להלן, בהתאם ללקוח הדוא"ל בו אתה משתמש, ולהעדפות שנבחרו בעת התקנת התוסף. כמו-כן, אם התוסף לא ענה על הצפיות שלך מסיבה כלשהיא, ניתן כמובן לכתוב לנו מדוע (לכתובת המופיעה לעיל).

הוראות הסרה מ-Thunderbird

פתחו את מנהל ההרחבות (פריט-התפריט Tools -> Extensions). מצאו ובחרו את ההרחבה BiDi UI, ולחצו על כפתור ה-Uninstall.

הוראות הסרה ידנית מספריית היישום של מוזילה

הוראות אלה תקפות רק למוזילה, לא ל-Thunderbird

 1. גשו לספריית ה-chrome של מוזילה.
 2. ערכו את הקובץ installed-chrome.txt: מחקו ממנו את השורות המכילות את המחרוזת "bidimailpack.jar".
 3. מחקו את הקובץ bidimailpack.jar.
 4. מחקו את ספריית overlayinfo על כל תכולתה.
 5. מחקו את הקובץ chrome.rdf.
 6. אתחלו את Mozilla (ב-Linux: כ־root אם יש צורך בכך). (מוזילה ייצור כעת מחדש את ספריית overlayinfo ואת הקובץ chrome.rdf שמחקנו.)

הוראות הסרה ידנית מספריית הפרופיל האישי של מוזילה

הוראות אלה תקפות רק למוזילה, לא ל-Thunderbird.

 1. גשו לספריית chrome של הפרופיל שלכן/ם.
 2. מחקו את הקובץ bidimailpack.jar.
 3. ערכו את קבצי overlay.rdf המופיעים בחלק מתתי-הספרית של הספריה overlayinfo שבספריית ה-chrome: מחקו את התגים המתחילים ב-RDF:Seq RDF:about ובתוכם מופיעה שורה המתייחסת ל-bidimailpack (עשויים לתפוס מספר שורות ולא רק שורה אחת).
 4. ערכו את הקובץ chrome.rdf שבספריית ה-chrome: מחקו את השורות המתחילות ב- RDF:li ומתייחסות ל-bidimailpack, וכן את התגים המתחילים ב-RDF:Description RDF:about ומתייחסים ל-bidimailpack (חלק מהם תופסים מספר שורות ולא רק שורה אחת).
 5. אתחלו את Mozilla.


הסברים וצילומי-מסך

לוח ההעדפות

ראשית, נסביר כיצד ניתן לשלוט באפשרויות שונות של התוסף באמצעות לוח ההעדפות; האפשרויות השונות תוצגנה בסעיפים הבאים, יחד עם מושאי השפעתן.

ב-Mozilla Suite, יש לפתוח את לוח ההעדפות הכללי (באמצעות פריט-התפריט Edit->Preferences); בתוך עץ הקטגוריות תימצא לאחר התקנת התוסף, גם הקטגוריה BiDi UI, ואותה יש לבחור:

Bidiui-messenger-prefs-suite.png

ב-Thunderbird, יש לפתוח את מנהל ההרחבות (באמצעות פריט-התפריט Tools->Extensions), ולהקליק כפולות על ההרחבה BiDi UI; אז ייפתח לוח האפשרויות של ההרחבה:

Bidiui-messenger-prefs-tbird.png

זיהוי כיוון אוטומטי להודעות מוצגות

התוסף כולל יכולת להפעיל לוגיקת זיהוי כיוון של הודעות הנטענות להצגה, ולקבוע את כיוון ההצגה בהתאם. האפשרות Auto-Detect Message Direction קובעת האם לבצע זיהוי זה אם לאו.

עקרון הזיהוי הוא חיפוש מילה בשפת-כתיבה (script) שכיוונה מימין-לשמאל, במסמך, ואם נמצאה מילה כזו - לקבוע שכיוון המסמך הוא מימין לשמאל. שימו לב שהזיהוי מוטה לטובת כיוון מימין לשמאל; הודעה זו:

Bidiui-messenger-all-rtl-one-ltr-word.png

תכוון מימין לשמאל, אך כך גם הודעה זו:

Bidiui-messenger-all-ltr-one-rtl-word.png

כך שבמקרה של מלל מעורב, הכיוון יהיה מימין לשמאל.

קורה לעיתים שהקידוד שמוגדר בהודעה המוצגת שגוי, דבר שעשוי לגרום למוזילה להציג אותיות עבריות במקום אותיות לאטיניות עם אקצנטים. כדי להימנע מכיוון מוטעה של הודעות כאלה, התוסף מתייחס רק למילים שלמות ולא לאותיות בתוך מילים:

Bidiui-messenger-single-rtl-char-in-ltr-message.png

זיהוי כיוונה המיועד של כל הודעה, וקביעת כיוון ההצגה בהתאם אליה, מבוצעים בטעינת הודעה להצגה; אם ההודעה נטענת שוב, הזיהוי האוטומטי מופעל שוב. כך, למשל, אם בחרנו הודעה אשר נשלחה בקידוד שגוי, התוסף מכוון אותה משמאל לימין:

Bidiui-messenger-charset-error.png

שינוי של הקידוד דרך פריט-התפריט View|Character-Encoding (במקרה זה, מ-ISO-8859-1 ל-Windows-1255) יגרום להפעלה-מחדש של לוגיקת זיהוי הכיוון:

Bidiui-messenger-charset-corrected.png

שינוי כיוונן של הודעות מוצגות

בנוסף לזיהוי הכיוון האוטומטי, התוסף מאפשר גם קביעה ידנית של כיוון ההודעה המוצגת. ניתן לעשות זאת באחת מ-3 דרכים:

 • באמצעות הקשה על קיצור המקשים המתאים: Ctrl+Shift+X (במק: Cmd+Shift+X).
 • באמצעות בחירת הפריט המתאים מתפריט ההקשר:

Bidiui-messenger-context-menu-before-switch.png

 • באמצעות בחירת הפריט המתאים מתפריט View:

Bidiui-messenger-view-menu-before-switch.png


והתוצאה המתקבלת תהיה כיוון הפוך מן הכיוון הקודם:

Bidiui-messenger-message-after-switch.png

קביעה ראשונית של כיוון הודעות חדשות

כאשר מתחילים לכתוב הודעה חדשה, ללא התוסף, מוזילה קובע להודעה כיוון משמאל לימין. עם התוסף, שני גורמים משפיעים על כיוונה של הודעה חדשה: כיוון ברירת-מחדל (אשר יכול להיות מימין לשמאל או משמאל לימין), והברירה האם לענות להודעה בכיוון שלה (ולא להשתמש תמיד בברירת המחדל). שתי אלו הינן אפשרויות המופיעות בלוח האפשרויות של התוסף (בחלק Message Composition).

נניח שבחרנו כי כיוון ברירת-המחדל להודעות יהיה משמאל לימין, אך כי תשובה להודעה תאותחל לפי כיוון ההודעה. כאשר תלחצו על כפתור 'הודעה חדשה', יתקבל חלון בו המלל שתכניסו יופיע מכוון משמאל לימין:

Bidiui-new-message-ltr.png

(שימו לב לזוג כפתורי השליטה בכיוון - RTL/LTR - בסרגל הראשי; נדון בהם בהמשך)

לעומת זאת, אם תענו להודעה אשר הזיהוי האוטומטי קובע שכיוונה מימין לשמאל, גם התשובה תכוון כך:

Bidiui-reply-rtl.png

שינויי כיוון בעת כתיבת הודעות מלל פשוט

בהודעות מלל פשוט יש רק כיוון כללי, של כל ההודעה. התוסף מאפשר ארבע דרכים לשנות אותו:

 • שימוש בקיצור המקשים Ctrl+Shift+X (במק: Cmd+Shift+X)
 • לחיצה על הכפתור המתאים לכיוון הרצוי (RTL - מימין לשמאל, LTR - משמאל לימין) בסרגל הכלים הראשי:

Bidiui-composer-button-before-switch.png

 • בחירת הפריט Switch Message Direction בתפריט-ההקשר של שדה ההודעה:

Bidiui-composer-context-menu-before-switch.png

 • בחירת הפריט Switch Message Direction בתפריט View של חלון חיבור ההודעה:

Bidiui-composer-view-menu-before-switch.png

פעולה כזו תכוון את ההודעה בכיוון הפוך לכיוון הנוכחי (כפי שתואר לעיל עבור הצגת הודעות):

Bidiui-composer-message-after-switch.png

התנהגות מקש ה-Enter בכתיבת הודעות HTML

ללא התוסף, החלון של לחיבור הודעות HTML מתוכנן במחשבה על תמליל ללא פסקאות - body text, ערוך שורות-שורות. התוסף משנה את ההתנהגות לזו המוכרת מ-Open Office ו-Microsoft Office: בעת חיבור הודעה נעשה שימוש טבעי בפסקאות. כך, לאחר התקנת התוסף, הקשת Enter תרד לפיסקה חדשה, והקשת Shift+Enter תרד לשורה חדשה בפיסקה הנוכחית (ע"י הכנסת line break).

שינויי כיוון בעת כתיבת הודעות HTML

בהודעות HTML, לכל פיסקה יכול להיות כיוון שונה מיתר הפיסקאות. התוסף משנה את התנהגות עורך ההודעות החדשות כך שבהקשת Enter, מתחילה פיסקה חדשה (כנהוג ב-OpenOffice ו-MS Word); כדי להכניס שורה חדשה בתוך פיסקה, יש להקיש Shift+Enter.

לסרגל העיצוב מתווסף זוג כפתורי כיוון פיסקה. אלו מתארים מהו כיוון הפיסקה הנוכחית:

Bidiui-composer-html-current-dir.png

כאשר מסומן מלל ממספר פיסקאות, הכפתורים מציגים את הכיוון המשותף לכל הפיסקאות הללו - אם יש כזה; אחרת, הן משקפות את העובדה שאין כיוון אחיד:

Bidiui-composer-html-no-single-dir.png

לפני שניתן לשנות את כיוונה של פיסקה, יש להציב בה את הסמן; לחילופין ניתן לבחור מלל ממספר פיסקאות, כך ששינויי הכיוון ישפיע על כולן. לביצוע השינוי עצמו ישנן שלוש דרכים:

 • לחיצה על הכפתור המתאים לכיוון הרצוי (RTL - מימין לשמאל, LTR - משמאל לימין) בסרגל הכלים הראשי:

Bidiui-composer-html-button-before-switch.png

 • בחירת הפריט Switch Paragraph Direction בתפריט-ההקשר של שדה ההודעה:

Bidiui-composer-html-context-menu-before-switch.png

 • בחירת הפריט Switch Paragraph Direction בתפריט Format של חלון חיבור ההודעה:

Bidiui-composer-html-format-menu-before-switch.png

שינוי 'הכיוון הכללי' של הודעות HTML

ניתן להחליף את 'הכיוון הכללי' של המסמך באמצעות פריט-התפריט View->Switch Message Direction, כמו במקרה של הודעת מלל פשוט. החלפה זו קובעת את כיוון כל הפיסקאות עבורן לא נכפה כיוון מפורש. ניתן להסיר את כפיית הכיוון של פיסקאות מסומנות (או של הפיסקה הנוכחית, בהיעדר סימון), באמצעות פריט-התפריט Format|Clear Paragraph Direction.

הכנסת תווי-בקרה המשפיעים על הכיוון

תקן Unicode כולל תווים שונים להשפעה על הצגתו של תמליל, מעבר לכיוון החיצוני שנקבע לו. שניים מן התווים החשובים ביניהם הינם 'סימן מימין-לשמאל' (Right-to-Left Mark) ו-'סימן משמאל-לימין' (Left-to-Right Mark). התוסף מאפשר להכניס תווים אלו להודעות מלל פשוט ו-HTML, באמצעות בחירת התו הרצוי מתפריט Insert->Control Characters:

Bidiui-composer-insert-menu-before-lrm.png

או מתפריט ההקשר (בתת-התפריט Insert Control Characters):

Bidiui-composer-context-menu-before-lrm.png

אלו אינם תוים נראים לעין - רק השפעתם על הצגת הטקסט ניתנת להבחנה:

Bidiui-composer-message-after-lrm.png

עם זאת, תוים אלו מהווים חלק ממלל ההודעה ונשמרים גם בהודעות מלל פשוט וגם בהודעות HTML.

העושים במלאכה

התוסף BiDi UI מבוסס בחלקו על HebMailPack שנכתב ע"י מופי.

פיתוח

 • אייל רוזנברג
 • אסף רומנו
 • איליה קונסטנטינוב

בדיקות ובקרת איכות

 • ראובן גונן
 • Prognathous

גרפיקת כפתורים

 • אייל רוזנברג

לוקאליזציה

 • אנגלית:
  • מופי
  • אסף רומנו
  • אייל רוזנברג
 • עברית:
  • אייל רוזנברג
 • ערבית:
  • איימן חורייה